Gorzów: Ratusz

i

Autor: kb

Gorzów: Budżet skupiony na inwestycjach, rekordu nie będzie

2021-11-17 11:42

Urzędnicy gorzowskiego magistratu stworzyli już projekt planu finansowego miasta na rok na 2022. Wydatki na poziomie blisko miliarda 70 milionów złotych i dochody w wysokości nieco ponad 860 milionów złotych - taki jest plan na ten moment.

Wciąż najważniejszym elementem budżetu są wydatki inwestycyjne, na ten cel przeznaczonych będzie 320 milionów złotych. Jak mówi jednak Wiesław Ciepiela, rzecznik magistratu, nie wszystko się jeszcze wyklarowało:

Alicja PREMIEROWO z singlem EJ, STOP w ESKA Live

W tej sprawie należy jednak zachować pewną rozwagę, ostrożność. Sytuacja finansowa miasta nie jest jeszcze do końca sprecyzowana. Nie wiadomo na przykład, jakie będą wpływy z podatku dochodowego.

Przyszłoroczny budżet ma być skupiony na zrealizowaniu wcześniej zaplanowanych inwestycji, takich jak CEZIB, hala sportowa na Słowiańskiej, centrum przesiadkowe, czy deptak na Hawelańskiej. Deficyt, który ma wynieść ponad 200 milionów złotych, ma być w większości pokryty z powstałych wcześniej nadwyżek. Miasto będzie musiało jednak najprawdopodobniej dobrać 90 milionów kredytu.

Miejscy rajcy na temat budżetu dyskutować będą 22 grudnia, na ostatnim posiedzeniu w tym roku.

QUIZ. Granice Polski i ich tajemnice

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Z iloma krajami Polska dzieli lądowe granice?