Gorzów: Green city

i

Autor: SG Porozumienie o przystąpieniu Gorzowa do programu Green City podpisane.

Gorzów: Kurierzy w „elektrykach”, czyli Green City

2021-11-16 18:06

Gorzów jest 12 miastem w Polsce, które weszło do programu Green City, który realizuje firma kurierska. Oznacza to, że kurierzy jeździć będą wkrótce po Gorzowie samochodami elektrycznymi. W dodatku powstaną nowe paczkomaty, przy których będzie można naładować swoje elektryczne auto.

Elektryczne samochody kurierskie i nowe paczkomaty z stacjami ładowania. Program Green City także w Gorzowie. Realizuje go firma kurierska. Jej pracownicy jeździć będą elektrycznymi samochodami. Dziś (16.11) do Gorzowa przyjechały dwa demonstracyjne pojazdy. W przyszłym roku zacznie się wymiana floty na elektryczne auta. W przypadku Gorzowa chodzi o kilkanaście busów. Do tego Inpost ma postawić 10 nowych paczkomatów, przy których będą stacje ładowania. Miasto wskazało już lokalizacje.

Pracujemy na bieżąco i wskazujemy kolejne, gdzie Inpost mógłby na własny koszt postawić tę infrastrukturę. Istotną dla nas, bo to jest kolejne umożliwienie mieszkańcom ładowania samochodów, a wiemy, że ta elektromobilność będzie się bardzo mocno rozwijała - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Gorzów: Green city

i

Autor: Łukasz Kulczyński/gorzow.pl Paczki będą wożone elektrycznymi samochodami.

Nowe paczkomaty powinny pojawić się w przyszłym roku. Firma kurierska ma też wspierać finansowo zielone mikroinicjatywy. Gorzów jest 12 miastem, które dołączyło do programu Green City.

W jaki sposób motywujesz dziecko?

Pytanie 1 z 8
Twój maluch nie chce ubrać się przed wyjściem na spacer. Co robisz?