Roboty drogowe

i

Autor: Canva Pro

INWESTYCJE

Gorzów: Budowa ronda przy Słowiańskiej z dużym opóźnieniem. Prace się przeciągają

2023-11-09 12:58

To nie są dobre informacje dla mieszkańców jeżdżących ulicą Słowiańską. Jak się okazuje, prace związane z budową nowego ronda na skrzyżowaniu ulicy Słowiańskiej z ulicą Fredry mają spore opóźnienie i na pewno nie skończą się w planowanym terminie.

Opóźnia się budowa ronda

Roboty związane z budową ronda firma Eurovia Polska S.A. rozpoczęła w kwietniu tego roku. Prowadzone są one etapowo, by jak najbardziej zminimalizować związane z tum utrudnienia w ruchu.

Zgodnie z początkowo przedstawionym harmonogramem pierwszy etap prac (budowa ronda od strony ul. Fredry) miał się zakończyć jeszcze w okresie wakacyjnym 2023 roku, a część ronda miała być gotowa do końca roku. Tak się jednak nie stało i roboty mocno się przeciągnęły.

Wykonawca napotkał na kolizje sieci branży elektroenergetycznej i oświetlenia drogowego. Ich usunięcie, poprzedzone było udzieleniem niezbędnych zezwoleń, przeprowadzeniem pomiarów diagnostycznych oraz koniecznych wyłączeń elementów sieci, na czas prowadzonych robót, co było rolą spółki Enea Operator i dzięki czemu, usunięcie kolizji i kontynuowanie prac było możliwe. Pojawiła się jednak konieczność zaktualizowania pierwotnego harmonogramu prac - informuje Ewa Iwańska, dyrektor spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie nadzorujący budowę.

Kiedy rondo przy Słowiańskiej będzie gotowe?

Według nowego harmonogramu ruch samochodów pierwszą połową ronda, czyli tą od ulicy Fredry, zostanie puszczony na przełomie listopada i grudnia. Natomiast zakończenie wszystkich prac u zbiegu ulic Słowiańskiej i Fredry planowane jest aż rok później, czyli na przełomie maja i czerwca 2024.

Gorzowski Park Kopernika w jesiennej scenerii

Sonda
Czy prowadzone w Gorzowie inwestycje drogowe mocno utrudniają ci poruszanie się po mieście?
Tego jeszcze nie było! W Warszawie powstało rondo dla rowerów