Gorzów: CEZiB

i

Autor: SG Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie realizwoane jest ze środków z ZIT-ów.

Gorzów: Bez wyposażenia warsztaty CEZiB-u nie ruszą 1 września

2021-03-10 11:24

Radni powołali CEZiB, ponieważ od września mają ruszyć tamtejsze warsztaty. Ale czy faktycznie tak będzie? Urzędnicy magistratu przyznają, że nie jest to pewne. Wszystko zależy od tego, czy na czas uda się wyposażyć nowe obiekty. Miasto przygotowuje się, żeby ogłosić przetargi na zakup niezbędnych urządzeń i maszyn.

Urząd może nie zdążyć z wyposażeniem warsztatów Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ulicy Warszawskiej. 1-go września w obiekcie mają pojawić się uczniowie, ale nie wiadomo czy sale do zajęć praktycznych będą należycie wyposażone. Prace budowlane w obiektach po szpitalnych cały czas trwają, a dodatkowo nie ogłoszono jeszcze przetargu na zakup maszyn do warsztatów - produkcja niektórych może potrwać nawet pół roku.

Zobaczymy czy będziemy w stanie to wyposażyć na czas pierwszego września w elementy podstawowe. Bo wiemy, że bez pewnych rzeczy można się obejść, ale w diagnostyce samochodowej bez pewnych urządzeń, to właściwie nie ma po co otwierać tego obiektu - mówi Agnieszka Surmacz, zastępca prezydenta ds gospodarki.

Gorzów: CEZiB

i

Autor: SG Wykonawca będzie podłaczał budynki CEZiB do sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.

Urzędnicy przygotowują dokumentację. Przetargi mają być ogłoszone jeszcze w marcu. Na wyposażenie Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu miasto zamierza wydać 13 mln zł.

Przypomnijmy: CEZiB ma być nowoczesnym kompleksem edukacyjnym, w którym wiedzę mają zdobywać obecni uczniowie mechanika, budowlanki i CKZ-tu.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: