gorzów szpital lekarki 1

i

Autor: Robert Surowiec/facebook.com Walka z wirusem trwa już od roku.

239 mln złotych poszło na walkę z koronawirusem. Minął rok... a batalia nadal trwa!

2021-03-09 16:50

Urząd marszałkowski podsumował 12 miesięcy działań, od marca 2020 do marca tego roku, związanych z COVID- 19.Pieniądze wydawane były na sprzęt do szpitali i środki ochrony. Większa część, bo prawie 158 milionów złotych pochodzi z unijnych funduszy. Na co konkretnie wydano miliony?

Na wsparcie lubuskich przedsiębiorców przeznaczono ponad 44 mln złotych, na utrzymanie zatrudnienia prawie 23 mln. Największa pula poszła na ochronę zdrowia- 73 mnl zł. Do lubuskich szpitali zakupiono mnóstwo sprzętu m.in karetki, tomografy, 80 respiratorów, pompy, łóżka, dezynfekatory i testy.

W gorzowskim szpitalu powstało laboratorium, 15 mln trafiło na dokończenie Oddziału Hematologii, a ponad milion na nową izbę przyjęć, rejestrację poradni i punkt wydawania wyników badań.

gorzów szpital rozbudowa

i

Autor: Fragles Dzięki środkom od marszałka szpital dalej się rozbudowuje.

Prawie 27 mln zł zasiliło lubuską pomoc społeczną. Najwięcej, bo 20 mln w ramach programu Power poszło na kadrę domów pomocy społecznej. Wirus, po roku, nadal nie odpuszcza i sytuacja jest trudna. Mamy trzecią fala pandemii.

- Musimy nie tylko apelować do mieszkańców o przestrzeganie zasad, ale także zachęcać do szczepień, bo to jest teraz najważniejsze – twierdzi Elżbieta Polak, marszałek lubuski.

Ciąża nie chroni przed rakiem

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...