Gorzów: mzk

i

Autor: SG

Gorzów: Autobusy elektryczne są nowoczesne, wygodne, sprawne i tańsze w utrzymaniu

2023-02-16 15:50

Takie wnioski są po dwóch miesiącach jeżdżenia tych pojazdów po gorzowskich ulicach. Władze MZK są zadowolone z ich zakupu i eksploatacji. Po Gorzowie jeździ 8 takich autobusów.

Gorzowskie MZK zadowolone z swoich "elektryków". Autobusy elektryczne jeżdżą po gorzowskich ulicach od dwóch miesięcy. Miejski Zakład Komunikacji ma już pierwsze wnioski z ich eksploatacji. Póki co wszystko przemawia za autobusami elektrycznymi. Są nowoczesne, wygodne i sprawne. Co też ważne, pod względem kosztów są tańsze od pojazdów z silnikiem diesla.

Można je ocenić dobrze w zakresie kosztów, które latem powinny być jeszcze znacząco mniejsze. Bo nie ma ogrzewania, co prawda wejdzie klimatyzacja. Dodam jednak, że mamy tę dopłatę za energię elektryczną i nie wiadomo jeszcze jak to się będzie kształtować. Ale generalnie jesteśmy zadowoleni i są one w pełnej zgodzie z środowiskiem - mówi Roman Maksymiak prezes MZK w Gorzowie.

Gorzów zakupił 8 autobusów elektrycznych, które kursują na trzech liniach - 124, 125 i 126. Do tego zbudowano cztery stacje ładowania. Całość kosztowała 30 mln zł.

Jak dobrze znasz polskie seriale lat 80.? QUIZ "Alternatywy 4", Zmiennicy" i inne

Pytanie 1 z 10
Propozycję objęcia jakiego stanowiska otrzymuje Nikodem Dyzma?