Samochodowy Strajk Kobiet w Kaliszu

i

Autor: Marta Rajewska Strajk Kobiet w Kaliszu 28.01.2021

Gorzów: Akcja mieszkańców. Będą blokować pokaz, na którym oszukuje się starszych ludzi

2022-11-24 13:52

W najbliższy piątek ma odbyć się kolejny pokaz handlowy, na których oszukuje się starszych ludzi. Organizatorzy oferują sprzedaż różnorakiego sprzętu za dużo wyższą cenę, niż pierwotna. Nabierają się na to zwłaszcza starsi ludzie. Mieszkańcy chcą zablokować ten proceder.

W ostatnim czasie nie brakowało tego typu pokazów, na których zostało oszukanych 20 osób, które już zgłosiły problem do odpowiednich służb.

W najbliższy piątek ma odbyć się kolejny tego typu pokaz handlowy. Być może w ogóle nie dojdzie do skutku, bo gorzowianie chcą go zablokować.

- UWAGA!!! W piątek o godz. 10.00 w restauracji radosna w Gorzowie ul. 8 Maja 8 będą odbywały się pokazy, na których oszukują starszych ludzi.!!! Będziemy z rzecznikiem praw konsumenta, z mediami aby przerwać ten proceder, kto może zapraszam do wsparcia, widzimy sie o 9.30 przed restauracją Proszę przekaż informację dalej! (pisownia oryginalna) - pisze pani Monika Drubkowska na facebooku, pomysłodawczyni akcji.

Pozostali mieszkańcy chwalą pomysł pani Moniki i zapewniają, że przyjdą do wyznaczonego lokalu o 9:30.

Jest także apel Miejskiego Rzecznika Konsumenta w Gorzowie:

"Pamiętaj:✔️Jeżeli otrzymałeś zaproszenie, nie korzystaj z niego ❌✔️ Sprawdź, czy ktoś z Twojej rodziny czy znajomych nie dał skusić się na "promocję" ostrzegaj najbliższe Ci osoby dookoła siebie, zwłaszcza osoby starsze one są szczególnie narażone ?✔️Jeżeli odebrałeś telefon, przerwij rozmowę ☎️. Nie bój się nacisnąć czerwonej słuchawki i nie miej wyrzutów sumienia,✔️Jeżeli zakupiłeś towar na takim spotkaniu - możesz odstąpić od umowy w ciągu 14 dni ? po pomoc zgłoś się do Biura tu znajdziesz kontakt oraz informacje o nas ➡️ https://um.gorzow.pl/miejski-rzecznik-konsumentow.html"

Sonda
Czy popierasz tego typu pokazy?