Gorzów: AWF

i

Autor: Archwium redakcji

Gorzów: Akademia Wychowania Fizycznego patrzy w przyszłość

2021-11-18 11:45

Wychowanie fizyczne z biologią, a może opieka nad emerytami. Aktualnym zadaniem kierownictwa gorzowskiej filii poznańskiego AWFu jest wymyślenie i wprowadzenie na uczelni kierunków bądź specjalności, które odpowiedzą na wezwania rynku.

Pierwszym takim pomysłem była specjalność biologia na wychowaniu fizycznym, dzięki któremu absolwent w-fu będzie mógł nauczać w szkole drugiego przedmiotu, na który jest duże zapotrzebowanie. Społeczeństwo się starzeje i tym tropem uczelnia także chce pójść, jak mówi prof. Piotr Żurek, dziekan z AWFu:

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 12.11.2021

Coraz więcej jest potrzebnych ludzi do tzw. opieki senioralnej. Właściwie, jeżeli rozejrzymy się dookoła, to specjaliści z tej dziedziny są bardzo mocno poszukiwania.

Są szanse, że specjalność związana z opieką nad starszymi osobami pojawi się od kolejnego roku akademickiego. Na razie AWF w Gorzowie z niżu demograficznego i ostrej konkurencji wychodzi obronną ręką. Dużym zainteresowaniem przed tym rokiem akademickim cieszyła się znowu fizjoterapia. Uczelnia może pochwalić się większą liczbą żaków niż chociażby rok temu. Aktualnie jest ich 700.

Współżycie w ciąży: odpowiedzi na najważniejsze pytania

Pytanie 1 z 10
Hormony rządzą twoim libido...