Gorzów: ogród

i

Autor: MOs810/wikimedia.org Ogród Społeczny Szeląg w Poznaniu. Czy podobny powstanie w Gorzowie?

Gorzów: Chcesz założyć z sąsiadami ogród warzywny? Miasto ma na to kasę

2021-02-25 15:58

Miasto ogłasza konkurs na sąsiedzki ogród warzywny. Każdy kto chce uprawić własne warzywa, ma pomysł na to i miejsce, może zgłosić się do magistratu. Urzędnicy kupią sadzonki i nasiona oraz inne niezbędne rzeczy. Mają na to 5 tys. zł.

Urzędnicy pomogą gorzowianom... hodować warzywa. Magistrat ogłosi konkurs na stworzenie społecznego ogrodu sąsiedzkiego. Mieszkańcy mają wskazać miejsce, w którym chcą go założyć i określą co chcą tam uprawiać. Na realizację najlepszego projektu urząd przeznaczy urząd przeznaczy 5 tysięcy złotych. Po konsultacji z mieszkańcami urzędnicy zakupią sadzonki, nasiona i inny sprzęt potrzebny do założenia ogrodu.

Kierujemy się do osób, które marzą o takim ogrodzie warzywnym i chciałyby go zrealizować w sąsiedztwie swojego domu. To konkurs dla grup sąsiedzkich, kierujemy się do grup 5 osobowych z wyznaczonym liderem - mówi Iga Kalbarczyk z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji.

Na zrealizowanie warzywnika grupa sąsiedzka będzie miała 2 miesiące. Przez roku będzie musiała opiekować się warzywniakiem. Nabór wniosków ruszy w ciągu kilku najbliższych dni. Na projekty Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa czeka do końca marca. Szczegółowych informacji szukajcie na stronie gorzowskiego magistratu.

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za ptak? Rozpoznaj po zdjęciu
Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]