gorzów policja gang transport 1

i

Autor: materiały Lubuska Policja Sporo pieniędzy "wyciągnięto" od firm.

600 firm oszukanych na 3 mln złotych! Akt oskrżenia wkrótce trafi do sądu w Gorzowie

2021-02-25 12:09

Po czterech latach policyjnego śledztwa grupa przestępcza, która oszukała firmy transportowe, zasiądzie na ławie oskarżonych. Gangiem kierował 47-letni gorzowianin. Zarzuty oszustwa i udziału w grupie przestępczej usłyszało 10 osób.

W 2017 roku na gorzowską policję zgłosił się pokrzywdzony przez firmę, która zleciła mu transport przez platformę online. Po wykonaniu usługi chciał wysłać dokumenty, ale strona internetowa nie działała. Oszuści nie tylko nie płacili za usługę, ale także twierdzili, że wykonawca nie spełnił warunków i naliczali kary- nawet 50 tysięcy euro!

gorzów policja gang transport 2

i

Autor: materiały Lubuska Policja W sumie zatrzymano 10 osób.

W ten sposób "naciągnięto" około 600 przedsiębiorców na terenie całego kraju. Śledczy ustalili, że w różnych miastach założono firmy, część z nich na "słupy". Całym procederem kierował 47-latek z Gorzowa, który "zarobił" prawie 3 mln zł.

Szef gangu może trafić do więzienia na 10 lat. Pozostałym dziesięciu podejrzanym, w wieku od 40 do 55 lat, grozi maksymalnie 8 lat pozbawienia wolności. Liczący ponad 1400 stron akt oskarżenia wkrótce trafi do sądu.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?
Grupa przestępcza rozbita. Oszukali firmy transportowe na 3 miliony złotych