Gorzów śmieci

i

Autor: Mateusz Pawluś/Straż Miejska w Gorzowie Góra śmieci w rezerwacie Murawy (fot. archiwum).

Gorzów: 500 złotych za śmiecenie w mieście

2022-02-16 16:11

Koniec pobłażliwości dla zaśmiecających miasto - zapowiada straż miejska. W ubiegłym roku strażnicy interweniowali 500 razy w sprawach dotyczących porządku w Gorzowie. Dlatego teraz sięgają po najwyższe mandaty.

Śmiecisz, musisz się liczyć z wysokimi mandatami. ​Za zaśmiecanie Gorzowa będzie można dostać 500 złotych kary. Straż miejska sięga po najwyższy taryfikator kar, bo jest to spory problem. W ubiegłym roku strażnicy interweniowali w sprawach porządkowych 500 razy. Chodziło o drobne rzeczy jak papierek rzucony w parku po gruz wyrzucanych na podwórzu, czy śmieci wywożone do parków czy nad rzekę.

Już nie będziemy stosować ani niskich mandatów ani pobłażliwości z tego względu, że jest to wykroczenie charakteryzujące się dużym stopniem złej woli. Te śmieci trzeba gdzieś załadować, gdzieś się je wiezie, gdzieś je wyrzuca. Robi się to z pełną premedytacją, więc w tym zakresie nie będzie żadnej pobłażliwości - mówi Andrzej Jasiński, komendant straży miejskiej w Gorzowie.

Strażnicy sprawdzają także co dzieje się w altanach śmietnikowych. Czy śmieci są segregowane i czy mieszkańcy nie zaniżają ilość deklarowanych odpadów.

QUIZ. Jaki zawód do Ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 9
Czy byłeś/aś pilnym uczniem?