Gorzów: laptop

i

Autor: SG W gorzowskich szkołach brakuje sprzętu do nauki zdalnej.

Gorzów: 4 mln zł na zakup sprzętu do nauki zdalnej. Do szkół trafi ponad 800 laptopów

2020-10-12 12:56

Do końca roku do gorzowskich szkół ma trafić 800 laptopów, 300 zestawów komputerowych i inny sprzęt potrzebny do nauki zdalnej. Miasto chce wydać na to 4 mln zł. Z komputerów będą mogli korzystać nauczyciele i uczniowie.

Gorzów szykuje się do nauczania zdalnego. Miasto zamierza wydać 4 mln złotych na zakup potrzebnego sprzętu. Do placówek edukacyjnych ma trafić 800 laptopów, 300 zestawów komputerowych, a także tablety, kamery internetowe, monitory interaktywne, wizualizery czy projektory kieszonkowe. Pieniądze pochodzą z ZIT-ów. Magistrat liczy, że z urzędu marszałkowskiego dostanie na ten cel blisko 3,5 mln zł. Urzędnicy przyznają, że gdyby nie pandemia środki te poszłyby na szkolenia i doposażenie pracowni zawodowych. Koronawirus wymusił zmianę planów.

Dyrektorzy zgłaszali nam, że brakuje sprzętu. Poza tym zgłaszali się do nas rodzice. Jeżeli dziecko będzie na nauczaniu zdalnym, albo klasa będzie wyłączona, a dzieci nie będą miały takiego sprzętu w domu, to rodzice będą mogli go użyczyć od szkoły - mówi Magdalena Łabuza z Wydziału Edukacji UM w Gorzowie.

Gorzów: szkoła

i

Autor: SG Zespół Szkół Elektrycznych w Gorzowie.

Miasto liczy, że sprzęt komputerowy trafi do szkół przed końcem grudnia. To nie pierwsze zakupy sprzętu do zdalnego nauczania. Wiosną magistrat nabył 90 laptopów.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: