Przebudowa dróg i chodników. Głównie tego chcą gorzowianie

i

Autor: mz Przebudowa dróg i chodników. Głównie tego chcą gorzowianie

Gorzów: 130 zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Czy uda się wszystkie zrealizować?

2020-04-21 18:04

Władze Gorzowa zakończyły weryfikację złożonych wniosków. Podobnie jak w roku ubiegłym najwięcej inwestycji dotyczy budowy dróg czy chodników. Nie brakuje jednak projektów miękkich.

Takie zgłoszono min. w kategorii ogólnomiejskiej. To organizacja zawodów ekstremalnych na skateparku czy impreza taneczna Traphattan. Jeśli chodzi o projekty twarde to zgłoszono min. instalacje solarnych drzew, które miałyby zasilać napis I Love Gorzów. Mieszkańcy chcą także kilku nowych murali.

W kategorii rejonowej zadania dotyczyły głównie dróg i chodników. Tak jest np. z ulicą Widok. Zgłoszony pomysł zakłada jej remont wraz z przebudową chodników i nowymi miejscami parkingowymi. Podobnie jest na ulicy Połanieckiej gdzie projekt dotyczy przebudowy istniejących ciągów pieszych oraz budowę schodów.

Ogólnie do przyszłorocznej edycji BO zgłoszono 180 projektów. 15 dotyczyło kategorii ogólnomiejskiej, 10 oświatowej i aż 155 pomysłów rejonowych. Siedem zostało wycofanych przez wnioskodawców, 43 natomiast oceniono negatywnie. Ich pomysłodawcy mogą się odwołać. Mają na to 14 dni.

Przypomnijmy: urząd miasta odwołał spotkania dyskusyjne planowane na maj i czerwiec. Wszystko z uwagi na pandemię. Póki co nie jest zagrożone głosowanie nad projektami, które ma odbyć się we wrześniu.

Szczegółowy wykaz projektów z każdej kategorii znajdziecie na stronie www.gorzow.pl w zakładce Dialog Społeczny.