ratusz gw1

i

Autor: Łukasz Kulczyński/gorzow.pl Urna przy Sikorskiego.

300 wniosków trafia codziennie do gorzowskich urzędników

2020-04-21 12:48

Działają specjalne urny oraz paczkomat. Korzystają z nich gorzowianie, których spraw nie da rady załatwić przez telefon czy internet. Jak idzie praca w gorzowskim magistarcie?

W dobie ciągle rozprzestrzeniającego się koronawirusa, mimo poluźnienia pewnych zasad, urzędy nadal są jeszcze niedostępne dla mieszkańców. Urzędnicy normalnie pracują i rozpatrują także papierowe wnioski gorzowian. Najpilniejsze jak się okazuje są podatki i rejestracje aut.

Do tzw. urn podawczych przy Sikorskiego dziennie składanych jest około stu formularzy. Odbiorcami są wydziały: podatków, edukacji i gospodarki nieruchomościami. Z kolei przy Myśliborskiej najwięcej dokumentów trafia do wydziału komunikacji. Właśnie tam załatwiono zdalnie ponad 20 spraw, które przyszły przez paczkomat.

ratusz gw2

i

Autor: Łukasz Kulczyński/gorzow.pl Paczkomat przy Sikorskiego.

- Chodziło między innymi o rejestrację pojazdów z zagranicy, przerejestrowanie pojazdu oraz odbiór dowodów rejestracyjnych- informuje Bartosz Kmita, dyrektor wydziału.

Niestety są takie sprawy, których nie da się teraz załatwić. Będzie trzeba poczekać aż epidemia przeminie. Są to wnioski o dowód osobisty. Ich odbiór wymaga wizyty w urzędzie. Szczegóły znajdziecie na stronie gorzowskiego ratusza.