gorzów: rondo barlineckie

i

Autor: Łukasz Kulczyński/UM Gorzów

GIM poszukują firmy, która zaprojektuje i wybuduje pierwszy etap Północnej Obwodnicy Gorzowa

2023-03-07 11:58

Z obsuwą, ale przetarg w końcu ogłoszony. Gorzowskie Inwestycje Miejskie poszukują firmy, która zaprojektuje i wybuduje pierwszy etap Północnej Obwodnicy Gorzowa. Firmy mogą się zgłaszać do 21 marca, do godziny 10. Nowa droga ma połączyć ze sobą Górczyn i Piaski.

Dwujezdniowa i dwupasmowa trasa ma mieć blisko pół kilometra długości, zacznie się od ronda barlineckiego i zakończy na krzyżówce z Kazimierza Wielkiego, gdzie powstanie nowe rondo. Uwzględnione zostały również głosy mieszkańców, które pojawiały się w trakcie konsultacji. Mówi Ewa Iwańska ze spółki GIM:

Inwestycja została rozszerzona o zarezerwowanie terenu pod budowę linii tramwajowej, pod realizację w przyszłości, w ramach innego zadania inwestycyjnego.

Wykonawca na przeprowadzenie prac będzie miał 25 miesięcy. Drugi etap obejmie odcinek od Kazimierza Wielkiego do Żwirowej, a trzeci od Żwirowej do Myśliborskiej. Cała obwodnica będzie miała około 4 km długości. Na pierwszy etap miasto zarezerwowało blisko 23 mln 600 tys. złotych.

Quiz. Kulinarne przesądy. Jak zapewnić sobie szczęście, a jak uniknąć pecha podczas gotowania

Pytanie 1 z 10
Czosnek to skuteczna ochrona przed: