Monster

i

Autor: Mike Mozart / www.flickr.com

GOSPODARKA

Gigantyczna fuzja na rynku energy drinków. Monster przejmie upadłego rywala

2023-07-05 11:11

Monster Beverage, jeden z największych producentów napojów energetycznych, już wkrótce ma przejąć swojego rywala, czyli Bang Energy - podal Bloomberg. Transakcja ma wynieść 362 mln dolarów.

Monster kupuje aktywa Bank Energy po ogłoszeniu jego upadłości

Po tym jak Federalna Komisja Handlu poinformowała o wcześniejszym zakończeniu procesu przeglądu fuzji, Monster zbliża się do zawarcia wartej 362 miliony dolarów transakcji przejęcia swojego konkurencyjnego producenta napojów energetycznych - Bang Energy.

Fuzja będzie oznaczała nieoczekiwany koniec bankructwa Bang, który w październiku 2022 roku złożył wniosek o ogłoszenie upadłości.

Bankg Energy z gigantyczną karą na rzecz Monstera. Spółka ogłosiła bankructwo

Firma Bang Energy złożyła wniosek o upadłość po tym jak ława przysięgłych we wrześniu 2022 roku zdecydowała o przyznaniu przez spółkę 293 mln dolarów na rzecz Monstera.

Ma to związek z pozwem wytoczonym przeciwko Bang, a dokładniej przeciwko jej założycielowi i byłemu dyrektorowi - Jackowi Owocowi, dotyczącym fałszywej reklamy składników i korzyści zdrowotnych płynących z picia energetyków.

Ława przysięgłych poparła twierdzenia Monster, że "Super Creatine" firmy Bang nie zawiera żadnej kreatyny i działania reklamowe Bang wprowadzały klientów w błąd.

Sonda
Pijesz energy drinki?
Janusz Steinhoff: Fuzja Orlenu z Lotosem to materiał na komisję śledczą