Gorzów szpital

i

Autor: SG Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie.

Gdzie zaszczepimy się przeciwko koronawirusowi? W Gorzowie jest 12 takich miejsc

2021-01-07 16:02

Zaszczepić się przeciw COVID-19 będzie można w każdej gminie. Na terenie województwa lubuskiego jest zarejestrowanych 161 punktów, w Gorzowie jest 12 takich miejsc. To szpital, a także przychodnie i centra lecznicze. Listę punktów szczepień znajdziemy na stronie gov.pl. Same szczepienia mają zacząć się w drugiej połowie stycznia.

W Gorzowie zaszczepimy się w 12 punktach. W drugiej połowie stycznia ruszają szczepienie populacyjne przeciwko COVID-19. Rejestracja zaczyna się 15 stycznia. W etapie pierwszym ze szczepionki skorzystają osoby po 60 roku życia, pensjonariusze domów pomocy społecznej, służby mundurowe i nauczyciele. W województwie lubuskim na tę chwilę jest 161 miejsc, gdzie będzie można się zaszczepić, w samym Gorzowie 12. To m.in. szpital, a także przychodnie: Prima Familia, Stom-med, czy Centrum Medi-Raj. NFZ zastrzega, że lista może jeszcze ulec zmianie.

To jest taka lista podmiotów, która będzie jeszcze aktualizowana. To z nimi się kontaktujemy. Wtedy już następuje weryfikacja. Lekarz lub osoba, która będzie koordynowała cały proces szczepień, będzie wiedziała jakie zadać pytania osobie, która się zgłosi - mówi Joanna Branicka, rzecznik prasowy lubuskiego NFZ.

Obecnie opracowywane są szczegóły całej procedury szczepień. Wszystko powinno być gotowe w drugiej połowie stycznia. Aktualne i szczegółowe informacje znajdziemy na stronie gov.pl. Link jest na stronie lubuskiego NFZ-u. Szczepienia przeciwko koronawirusowi są dobrowolne i darmowe.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?
ESKA XD #013