Cmentarz Gorzów

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski / Gorzów Facebook.com

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Gorzów: Gdzie zaparkować jadąc na cmentarz? Sprawdź, kto może podjechać pod główną bramę nekropolii

2023-10-31 13:41

Tradycyjnie w dzień Wszystkich Świętych w okolicy gorzowskiego cmentarza wprowadzona zostanie nowa, tymczasowa organizacja ruchu. W tym dniu dojazd do bram cmentarnych bedzie ograniczony i zarezrwowany wyłącznie dla pojazdów uprzywilejowanych. Jeśli planujecie wybrać się na cmenatrz samochodem lepiej wcześniej zorientować się gdzie można będzie zaparkować i zostawić auto.

1. listopada wierni kościoła katolickiego obchodzą uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia mieszkańcy tłumnie wyruszają na cmentarze, by na grobach bliskich zostawić znicz lub kwiaty. Obowiązkiem wiernych jest także udział we mszy świętej - te organizowane są zarówno na cmentarzu jak i w kościołach.

Z uwagi na dużą liczbę osób, które w środę (01.11) pojawią się na gorzowskich nekropoliach, już parę dni wcześniej wprowadzono nową organizację ruchu, która obowiązywać będzie aż do czwartku (02.11). Największych utrudnień trzeba się oczywiście spodziewać 1. listopada, kiedy to nie będzie można wjechać w ulicę Żwirową od strony skrzyżowania z ulicą Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta. Przejazd możliwy będzie tylko dla określonych pojazdów.

Zasady wjazdu na cmentarz 1. listopada w Gorzowie. Kto może podjechać pod bramy cmentarza?

Jak informują urzędnicy: 1 listopada od godziny 7.00 do 20.00 wjazd w ulicę Żwirową od skrzyżowania z ulicą Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta zostanie zamknięty dla ruchu kołowego. Dodatkowo, w zależności od natężenia ruchu i zajętości parkingów przy ul. Żwirowej, zamknięcia wjazdu można się spodziewać we wtorek (31.10.) i czwartek (2 listopada) – o godzinach i dniach zamknięcia ulicy będzie decydować Policja.

Ograniczenia wjazdu nie dotyczą pojazdów uprzywilejowanych, autobusów MZK oraz taksówek (tylko pojazdów osobowych) dowożących na cmentarz osoby niepełnosprawne ruchowo.

Dojazd 1 listopada do parkingu dla samochodów osobowych przy bramie „B” możliwy będzie wyłącznie od strony Chwalęcic oraz ze względu na przebudowę ul. Kosynierów Gdyńskich, również ul. Owocową. W pozostałych dniach będzie uzależniony od natężenia ruchu.

Parking przy bramie „A” od soboty (28 października) do czwartku (2 listopada) dostępny jest wyłącznie dla osób niepełnosprawnych, taxi oraz zaopatrzenia.

Gdzie zaparkować jadąc na cmentarz?

Najwygodniejszym sposobem dostanie się na cmentarz komunalny przy Żwirowej w Gorzowie będzie skorzystanie z pojazdów komunikacji miejskiej. 1. listopada kursować będzie więcej autobusów i uruchomione zostaną dodatkowe linie, a sam przejazd będzie darmowy.

Jeśli jednak zdecydujesz się przyjechać na nekropolię samochodem to musisz się liczyć z tym, że nie zaparkujesz przed bramami cmentarza. Zamiast tego udostępniona została możliwość zaparkowania na prawym pasie jezdni ul. Słowiańskiej (w kierunku ronda Słowiańskiego).

Udostępnione zostaną też parkingi przy PWiK na ul. Kosynierów Gdyńskich oraz przy markecie „Products”.

Parking zorganizowany w poprzednich latach w parku Słowiańskim (tzw. plac cyrkowy) nie będzie dostępny do parkowania pojazdów.

Przed bramą „B” zostanie wyłączony (27.10 – 1.11.) ostatni segment parkingu, który będzie przeznaczony pod handel. Wyłączony zostanie także pierwszy segment, gdzie funkcjonować będzie pętla autobusowa.

Ceny zniczy i kwiatów pod cmentarzem w Gorzowie

Sonda
Wybierasz się na cmentarz 1. listopada?
Wszystkich Świętych 2023. Groby znanych Polaków zmarłych w ostatnim roku