Gorzów: dk22

i

Autor: street view google

GDDKiA sprawdzi jak bardzo korkuje się skrzyżowanie z DK 22

2023-01-23 16:11

Chodzi o skrzyżowanie dróg do Wojcieszyc, Wawrowa, Różanek i Gorzowa. Mieszkańcy chcieli ronda tymczasowego, ale na to brak miejsca. Pracownicy zielonogórskiego oddziału GDDKiA sprawdzą jak wygląda sytuacja i czy można jakoś usprawnić ruch w tym miejscu.

Rondo tymczasowe nie, ale może uda się znaleźć inne rozwiązania. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przyjrzy się temu co dzieje się na skrzyżowaniu dróg do Wojcieszyc, Wawrowa, Różanek i Gorzowa. Mieszkańcy skarżą się na ogromne korki, które tam powstają. Chcieli ronda tymczasowego, ale z braku miejsca, jest to obecnie niemożliwe do wykonania. Być może uda się znaleźć inny sposób.

Poleciłam, żebyśmy w najbliższym czasie zobaczyli jak faktycznie odbywa się tam ruch. Czy problem jest, że cały czas to skrzyżowanie się korkuje. Jeżeli wyjdzie, że te korki są duże, całodzienne, to będziemy myśleć o wprowadzeniu jakiejś tymczasowej organizacji ruchu - mówi Irena Lutowska, dyrektor Oddziału GDDKiA w Zielonej Górze.

Docelowo na skrzyżowaniu ma powstać rondo turbinowe. Jest ono planowane w ramach przebudowy odcinka DK nr 22 miedzy Gorzowem, a Strzelcami Krajeńskimi. Zgodnie z planami będzie to rok 2027-28.

QUIZ: Rozpoznasz państwo po jego kształcie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Co to za państwo?
Quiz - kształty państw - Polska