gorzów deptak hawelańska 1

i

Autor: materiały UM Gorzów Deptak zyska nowy blask.

Firma z Poznania wyremontuje gorzowski deptak przy Hawelańskiej i Wełnianym Rynku

2023-01-17 11:18

Gorzowscy urzędnicy wybrali wykonawcę, choć nie było to łatwe zadanie. Oferta firmy ze Świdnicy była najtańsza, ale niestety nie dostarczyła wymaganych dokumentów, więc musiała zostać odrzucona. Zdecydowano się na poznańską Hydrobudowę Nowe Miasto.

Prawdopodobnie jeszcze w styczniu umowa na modernizację w centrum Gorzowa zostanie podpisana. Wybrana oferta opiewająca na 6,5 miliona złotych przekracza pulę miasta przeznaczą na ten cel. Dołożyć trzeba 2 miliony złotych. Skąd?- tego na razie nie wiadomo. Zwycięzca przetargu będzie miał jedenaście miesięcy na wykonanie prac czyli do końca roku. Remont powinien ruszyć w lutym. Do zrobienia jest sporo.

- Hawelańska i Wełniany rynek będą służyć przede wszystkim pieszym. Zlikwidowane zostaną przeszkody architektonicze. Cały obszar nowej drogi będzie miał jedną powierzchnię bez progów czy zbędnych nierówności. Ponadto przy Studni Czarownic powstanie zapora drogowa, która umożliwi kontrolowanie wjazdu samochodów na deptak - mówi Urszula Wośkowiak z Gorzowskim Inwestycji Miejskich.

gorzów deptak hawelańska 2

i

Autor: materiały UM Gorzów Wszelkie nierówności mają zniknąć.

Na deptaku pojawi się kilkanaście drzew oraz klomby z roślinami i nasadzeniami, do tego ławki i stojak rowerowy. Pierwszy etap obejmie ulicę Hawelańską od Sikorskiego do Wełnianego Rynku.

Przypomnijmy- w przetargu zgłoszono trzy oferty. Firma z Gorzowa zaproponowała prawie 7 milionów złotych, a ze Świdnicy 5 milionów. Druga najtańsza oferta, poznańska, została wybrana.

Nowy budynek Muzeum Sztuki Nowoczesnej podzielił warszawiaków

Jaki będzie dla Ciebie 2023 rok? Rozwiąż quiz i się przekonaj

Pytanie 1 z 8
Co lubisz robić w wolnym czasie?