gorzów chleb bank żywności

i

Autor: publicdomainpictures.net/ George Hodan zdjęcie ilustracyjne

Potrzebujących w Gorzowie coraz więcej. Liczba zwiększyła się dwukrotnie!

2023-01-13 16:17

Czy w Gorzowie a także w województwie lubuskim przybywać będzie uboższych mieszkańców? Wiele na to wskazuje... Powodem wysoka inflacja, podwyżki cen mediów oraz podstawowych produktów spożywczych w sklepach.

Ze wsparcia gorzowskiego Banku Żywności korzysta już nie 5 a aż 10 tysięcy osób. Zmiany gospodarczo-finansowe przygniatają zwykłych mieszkańców. Nie radzą sobie zwłaszcza seniorzy, choć młodych ludzi też nie brakuje. Sporą grupę stanowią mieszkańcy podgorzowskich gmin oraz także uchodźcy ze wschodu.

- Ta liczba zwiększyła się o 50 procent. Przyjeżdają do nas osoby nie tylko z bliska, ale także z daleka, z podgorzowskiech wiosek. Mamy także dużo uciekinierów z Ukrainy, są to wielodzietne rodziny, które potrzebują ogromnego wsparcia. Jeden dostanie więcej, drugi mniej, staramy się dzielić , a kolejka po żywność wydłuża się - mówi Krystyna Rogacewicz, szefowa gorzowskiego Banku Żywności. 

gorzów warzywa bank żywości

i

Autor: facebook.com/Bank Żywności w Gorzowie Warzywa, ale także owoce i pieczywo mogą dostać mieszkańcy.

W Gorzowie przy ul. Słonecznej w środy i w piątki rozdawana jest żywność krótkoterminowa – owoce, warzywa, chleb. Potrzebujących jest coraz więcej, a żywności niestety mniej.

Zmiany związane z gospodarką i i finansami dotykają także duże sieci marketów, które przekazują mniej produktów. Jak rozwiązać problem? Do tematu będziemy wracać.

Ruszyła budowa sceny na finał WOŚP. Plac Bankowy zamknięty

QUIZ. Serialowe sieroty. Nie wszystkie miały szczęście. Pamiętasz ich losy?

Pytanie 1 z 14
Ten serial opowiadał o rodzinie, która z założenia zajmowała się adopcją dzieci z domu dziecka. Pamiętasz tytuł?