gorzów: biblioteka filia nr 7

i

Autor: FB Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp.

WiMBP Gorzów

Filia nr 7 będzie zawieszona na czas nieokreślony. Problemem infrastruktura

2023-07-11 13:26

Biblioteczna filia nr 7 w Gorzowie będzie zawieszona na czas nieokreślony. Placówka dla dzieci przy ulicy Krasińskiego zmaga się z kłopotami infrastrukturalnymi. Jak poinformował nas dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej - Sławomir Szenwald, problemem jest zły stan pomieszczeń, w którym filia nr 7 się znajduje.

Dlatego też jednostka od 1 sierpnia będzie nieczynna. Poza względami estetycznymi, na które dzieci i rodzice zaczynali się skarżyć, są też miejsca, mogące potencjalnie zagrażać zdrowiu.

Na ścianach zbiera się wilgoć, jedna z nich jest wyraźnie spuchnięta. Nie wiadomo, czy w środku nie ma pleśni. Sprawa dokładnie musi zostać sprawdzona przez specjalistów.

Budynek jest pod zarządem ADMu nr 1. Biblioteka prowadzi z administratorem teraz korespondencję, będą też rozmowy z miastem na temat środków na remont pomieszczeń.

Książki wypożyczone stamtąd będzie można do 14 lipca zwrócić jeszcze przy Krasińskiego, bądź do 17 lipca w filii nr 2, przy ulicy Mieszka I. Poza godzinami otwarcia jest to możliwe także we wrzutni przy głównej jednostce, przy ulicy Sikorskiego.

Biblioteka pod chmurką

Czy wiesz w jakim kraju leży to miasto?

Pytanie 1 z 10
W jakim kraju leży Dubaj?
Dubaj