Filharmonia i Fryderyk

i

Autor: Dorota Dziekiewicz-Pilich / www.commons.wikimedia.org ; Canva Pro

MUZYKA

Filharmonia Gorzowska nominowana do Fryderyków 2024! Powalczy o Album Roku Muzyka Orkiestrowa

2024-02-23 12:17

Tego jeszcze nie było! Gorzowska Filharmonia została nominowana do najważniejszej muzycznej nagrody, czyli Fryderyka! Wydany w ubiegłym roku album "Malawski - Palester. Ślad ocalny" powalczy o miano Albumu Roku w kategorii Muzyka Orkiestrowa.

Fryderyki, czyli najważniejsze muzyczne nagrody, wręczane są w Polsce od 1995 roku. Przyznaje je Akademia Fonograficzna, w skład której wchodzi ponad 1000 artystów, dziennikarzy muzycznych i profesjonalistów z polskiej branży fonograficznej.

Nagrody przyznawane są w kilkunastu kategoriach z sekcji muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej. Nie tylko zdobycie statuetki, ale samo znalezienie się wśród nominowanych to ogromny zaszczyt. W tym roku, do tego prestiżowego grona wyróżnionych dołącza Filharmonia Gorzowska!

Filharmonia Gorzowska nominowana do Fryderyków

Znamy już wszystkich nominowanych, którzy powalczą w tym roku o Fryderyka. Tym razem nie zabraknie też gorzowskiego akcentu, bo w sekcji muzyki poważnej nominowana została Filharmonia Gorzowska. Instytucja powalczy o nagrodę w kategorii Album Roku Muzyka Orkiestrowa.

Doceniono wydany w 2023 roku album „Malawski-Palester. Ślad Ocalony" (Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej, dyrygent - Marta Kluczyńska, reżyseria dźwięku - Małgorzata Polańska i Marcin Guz).

Oprócz gorzowskiego albumu o Fryderyka w tej kategorii walczyć będzie jeszcze Filharmonia Poznańska z albumem "Grzegorz Fitelberg – Symphony in E minor, op. 16", Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej - album "Mikołaj Piotr Górecki", a także albumy "Paweł Łukaszewski – Symphoniae Sacrae 1" oraz "Skrowaczewski: A Centennial Tribute".

Fryderyki 2024. Gdzie i kiedy?

W tym roku odbędzie się jubileuszowa, bo 30. gala rozdania Fryderyków. Będzie ona miała miejsce 22. marca 2024 roku w PreZero Arenie w Gliwicach.

Bilety można jeszcze kupić za pośrednictwem strony www.kulturairozrywka.pl. Rozdanie nagród transmitowane będzie również przez stację TVN.

Dawid Kwiatkowski kiedyś i dziś

Sonda
Planujesz oglądać Fryderyki 2024?
Fryderyki 2023. Doda szczerze o banie w TVN: Chcę zaznaczyć tu swoją obecność