Krzysztof Cugowski

i

Autor: Jacek Bogdan / www.commons.wikimedia.org

KONCERT

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów w Gorzowie. "Takie tango" Budki Suflera rozbrzmi w Filharmonii Gorzowskiej?

2024-04-27 15:22

Filharmonia Gorzowska przedstawiła plan koncertów na najbliższy sezon. Szykuje się prawdziwa muzyczna uczta, bo na scenie wystąpią wielkie, polskie gwiazdy. Wśród nich m.in. Krzysztof Cugowski - założyciel Budki Suflera, który będzie świętował swój jubileusz. Koncert Cugowskiego zaplanowano na kwiecień.

50. jubileusz pracy artystycznej Krzysztofa Cugowskiego

Krzysztof Cugowski to wybitny polski wokalista, współzałożyciel rockowego zespołu Budka Suflera, z którym nagrał aż 12 studyjnych albumów.

W swoim artystycznym dorobku ma m.in. występ w Carnegie Hall w Nowym Jorku oraz koncerty u boku takich gwiazd jak Ray Wilson, Garou czy Garry Brooker. Współpracował także z wieloma polskimi artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne - nagrał m.in. refren do kawałka "Zbyt wiele" z Rozbójnikiem Alibaba i VNM-em.

73-letni Krzysztof Cugowski większość swojego życia spędził na scenie. Koncertuje już od 50 lat, a teraz będzie świętował jubileusz swojej pracy twórczej. Artysta rusza więc w specjalną trasę koncertową, w trakcie której pojawi się na scenie razem z grupą wybitnych muzyków - Zespołem Mistrzów, z którymi koncertuje już od 2017 roku.

Jak zapowiadają organizatorzy: podczas nowej trasy koncertowej publiczność będzie mogła liczyć na pasjonującą muzyczną podróż przez pięć dekad. Koncerty pełne wielkich i niezapomnianych hitów w nowych, ciekawych aranżacjach, do tego okraszonych najwyższej klasy rockowymi brzmieniami.

Koncert Krzysztofa Cugowskiego w Filharmonii Gorzowskiej

Cugowski z Zespołem Mistrzów już w kwietniu zjawią się w Filharmonii Gorzowskiej, Koncert odbędzie się 27. kwietnia 2024 roku. Rozpocznie się o godzinie 19:00. Bilety są już dostępne na platformach sprzedażowych.

Otwarcie Burger Kinga w Gorzowie Wielkopolskim

Quiz: Klasyki polskiego rapu. Tego słuchały tysiące ludzi. Sprawdź, jak dobrze znasz rapowe kawałki

Pytanie 1 z 10
Dokończ tekst: "Ciemno już, zgasły wszystkie światła..." (Peja "Głucha noc")
Peja - Głucha noc
Krzysztof Cugowski o Budce Suflera