Dynie

i

Autor: Cava Pro

JESIEŃ

Farmy dyniowe w województwie lubuskim. Tu zrobisz niezwykłe jesienne zdjęcia. Atrakcje dla małych i dużych! Gdzie się znajdują?

2023-12-10 9:24

Dynie to nieodłączny element jesieni. Są nie tylko niezwykle bogatym w cenne składniki odżywcze sezonowym warzywem, ale stanowią też element dekoracyjny np. podczas Haloween. W ostatnich czassch modne stało się też odwiedzanie dyniowych farm, w których można zrobić rewelacyjne jesienne zdjęcia i wrócić do domów z kompletem smakowitych i zdrowych dyń. Sprawdziliśmy gdzie w województwie lubuskim znajdują się dyniowe farmy.

Dynia - właściwości zdrowotne

Dynie to warzywa bogate w witaminy i minerały. Zawiera m.in. wapń, magnez, selen, potas, kwas fioliowy, cynk, a także witaminy A, C i E. Jest też źródłem białka oraz błonnika pokarmowego, a przy tym jest niskokaloryczna! To idealne sezonowe warzywo dla osób dbających o linię.

A do tego świetnie smakuje i stanowi doskonałą bazę do zupy krem, tarty czy też rozpływających się w ustach placków. Nic więc dziwnego, że wraz z nadejściem jesieni coraz więcej osób sięga po dynie, a warzywa te można znaleźć praktycznie w każdym markecie.

Jednak, jak wiadomo, sklepowe warzywa nie mogą się porównywać z tymi kupionymi bezpośrednio od lokalnego dostawcy. Dlatego coraz więcej osób szuka różnego rodzaju farm czy rynków, na których można dostać zdrowe i świeże warzywa mając pewność skąd pochodzą.

Jesienią ogromną popularnością cieszą się dyniowe farmy, na których nie tylko można kupić te pyszne warzywo, ale także przespacerować się wokół setek dyń i porobić sobie wyjątkowe, jesienne zdjęcia. Dynie robią klimat

Farmy dyniowe w województwie lubuskim

Fani dyń z lubuskiego mają pole do popisu, ponieważ w województwie znajduje się kilka klimatycznych farm dyniowych.

1. Dyniowy Zakątek - Mościczki

2. Dyniowe Pole - Rokitno

3. Farma Pestka i Dynia - Muszkowo (gmina Krzeszyce)

Na fermach organizowane są różnego rodzaju imprezy i wydarzenia dla małych i dużych. Nie brakuje ciekawych atrakcji, a to wszystko w otoczeniu darów jesieni. Aby sprawdzić program imprez warto zajrzeć na Facebookowe profile farm.

Ten owoc pochodzi z Gorzowa! To tutaj wyhodowano to pyszne jabłko!

Sonda
Byłeś/aś kiedyś na dyniowej farmie?
Ogromna Farma Dyniowa w Radawie