Zbiórka na schronisko

i

Autor: Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Azyl" - Schronisko Azorki Gorzów Wielkopolski

SCHRONISKO

Fałszywa zbiórka na schronisko! Oszuści zbierali pieniądze na zwierzęta i nigdy ich nie przekazali

2023-08-16 11:01

Na ulicy Mickiewicza w Gorzowie prowadzona była fałszywa zbiórka piniędzy na jedzenie i usługi weterynaryjne w gorzowskim schronisku. Środki nigdy nie trafiły do zwierząt, a Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Azyl", zarządzające obiektem, zgłosiło sprawę na policję.

O sprawie informują wolontariusze na oficjalnej stronie schroniska. Jak się okazuje w ostatnim czasie, na ulicy Mickiewicza ktoś prowadził nielegalną zbiórkę. Mieszkańcy wrzucali gotówkę do puszki myśląc, że w ten sposób pomogą gorzowskim czworonogom. Prawda była jednak zupełnie inna, bo schronisko o zbiórce nie wiedziało, a zwierzęta nie zobaczyły ani złotówki z zebranej kwoty.

Nic nam o tym nie wiadomo. Nikt też takiej akcji nie zgłosił, ale sprawa zbieracza została zgłoszona na policję. Prosimy, bądźcie czujni. Sprawdzajcie, pytajcie i zgłaszajcie, jeśli coś wzbudzi Wasz niepokój. Zanim wrzucie złotówkę do czyjejś puszki zastanówcie się, czy to nie jest oszustwo. Wasze ciężko zarobione pieniądze mogą trafić na inne cele i z pewnością nie będzie to pomoc potrzebujacym" czytamy na profilu Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom "Azyl" - Schronisko Azorki Gorzów Wlkp.

Jak wesprzeć gorzowskie schronisko? Zawsze sprawdzaj prowadzone zbiórki!

Zarządcy schroniska przypominają, że każdą prowadzoną na ich rzecz zbiórkę można zweryfikować. Wystarczy zadzwonić bądź napisać i zapytać czy taka kwesta ma miejsce. Co więcej, oficjalne puszki mają też jeden konkretny wygląd: na ich przodzie zawsze znajduje się specjalna, duża naklejka z logiem schroniska (jak na zdjęciu).

Jeśli ktoś chce przekazać na rzecz bezdomnych zwierząt pieniądze może też dokonać wpłaty bezpośrednio na konto schroniska, które dostępne jest na ich Facebookowym profilu.

Nie porzucaj psa wyjeżdżając na wakacje! Sprawdź hotele dla zwierząt w województwie lubuskim

Sonda
Czy wspierasz organizacje prozwierzęce?
Zwierzęta z Ukrainy w krakowskim schronisku