Emu w szkole

i

Autor: OSP KSRG Gądków Wielki

Emu uciekł z wybiegu i... poszedł do szkoły! Dzieci bały się wyjść na boisko. Interweniowali lubuscy strażacy

2023-06-02 9:14

Takie akcje nie zdarzają się często. Strażacy z Gądkowa Wielkiego (powiat sulęciński) musieli interweniować po tym jak egzotyczny ptak opuścił miejsce swojego zamieszkania i postanowił się udać... do szkoły. O spacerującym po boisku ptaku funkcjonariuszy poinformowała dyrekcja.

Emu uciekł z zagrody i zrobił sobie wybieg na szkolnym boisku!

Do nietypowego zdarzenia doszło w czwartek (01.05) w godzinach popołudniowych w miejscowości Gądków Wielki (gmina Torzym). Tamtejsi strażacy otrzymali informację, że po boisku szkoły podstawowej spaceruje sobie emu!

Wielki egzotyczny ptak uciekł z zagrody i wygląda na to, że... chciał się czegoś nauczyć. Niestety, ten pomysł nie przypadł do gustu uczniom i pracownikom szkoły, którzy o sytuacji powiadomili strażaków.

Władze szkoły zdecydowały o powiadomieniu służb , ponieważ dzieci bały się opuścić budynek szkoły" czytamy na Facebookowym profilu OSP KSRG Gądków Wielki.

Na miejscu pojawili się strażacy oraz lekarz weterynarii

Złapanie tak dużego ptaka nie było łatwą sprawą. Emu mogą bowiem osiągać wielkość nawet do 1,8 metra i ważyć około 40 kilogramów. Z ptakiem trzeba było postępować bardzo ostrożnie, aby nie zrobił krzywdy ani funkcjonariuszom ani sobie. 

W złapaniu ptaka uczestniczyli zarówno strażacy z OSP Gądków Wielki jak i funkcjonariusze JRG PSP z Sulęcina. Akcję nadzorował lekarz weterynarii.Na szczęście wszystko zakończyło się dobrze i ptak został bezpiecznie przetransportowany z terenu szkoły.

Sonda
Czy lubisz egzotyczne zwierzęta?
Dzik przerwał Wieniawie i Rozbickiemu zabawy na piasku