Osiem autobusów elektrycznych w Gorzowie

i

Autor: UM Gorzowa Osiem autobusów elektrycznych w Gorzowie

Elektryczne autobusy w Gorzowie. Kiedy wyjadą na ulice miasta?

2022-12-06 9:14

W kolejny wtorek, 13 grudnia na ulicach Gorzowa pojawią się długo oczekiwane autobusy elektryczne. Osiem pojazdów czeka w zajezdni na inauguracyjne przejazdy. Na jakich liniach spotkamy nowoczesne Solarisy?

Autobusy elektryczne w Gorzowie zastąpią część taboru napędzanego olejem napędowym. Solarisy zasilane prądem trafią na trzy linie autobusowe w Gorzowie: 124 – 4 autobusy elektryczne z 6 obsługujących tę linię, nr 125 – 3 autobusy elektryczne oraz nr 126 – 1 autobus elektryczny z 6 obsługujących tę linię.

Nowe autobusy MZK - dlaczego nie będzie ich na wszystkich liniach? 

Dlaczego tylko na tych liniach? Odpowiedź jest prosta: autobusy muszą być na bieżąco ładowane i teraz mogą obsługiwać te linie, przy których zamontowano stacje ładujące. Takie pojawiły się na ulicy Śląskiej, na pętli przy Marcinkowskiego oraz na pętli przy Szpitalu na Dekerta.

Gorzowskie "elektryki" w listopadzie pomyślnie przeszły testy na ulicach miasta. Każdy z nich przejechał po 90 kilometrów i przetestował stacje ładowania. Samo ładowanie Solarisów jest praktycznie bezobsługowe - ważne jedynie, aby kierowca autobusu ustawił się w odpowiednim miejscu. Dalej musi tylko obserwować wyświetlacz na desce rozdzielczej, który wskazuje proces i poziom ładowania.

Sonda
Czy cena gorzowskiej bułki z pieczarkami jest za wysoka?