Gorzów park wiosny ludow

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/UM Gorzów Na wysepce znów jest domek dla ptaków.

​Eksperci uspokoili gorzowian zaniepokojonych zmianami w Parku Róż

2020-06-08 17:02

Urząd zorganizował spotkanie, podczas którego mieszkańcy dowiedzieli się co zmieni się w odnawianym parku w centrum Gorzowa a czego urzędnicy nie będą robić. Mieszkańcy bali się czy planowane przez magistrat zmiany nie zmienią diametralnie wyglądu jednego z najstarszych miejskich parków.

Mieszkańcy martwili się, że w czasie prac w Parku Wiosny Ludów może dojść do likwidacji części roślin, że pojawią się nowe elementy architektury, które zakłócą klimat bardzo popularnego wśród gorzowian miejsca.

Eksperci uspokajali, że o likwidacji zieleni nie ma mowy a jedynie pojawią się nowe rośliny m.in. ogród różany. Będą także nowe ławki i zabawki na placu. Poinformowano, że nie zmieni się wielkość i kształt alei.

Gorzów park wiosny ludow

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/UM Gorzów Ma być jeszcze więcej roślin.

Eksperci przypomnieli jednak mieszkańcom, że miasto musi zrealizować wszystkie elementy zawarta w projekcie rewitalizacji parku bo może stracić... dofinansowanie.

Urząd zapewnia, że podobne spotkania będą organizowane także w przyszłości. Przypomnijmy na prace w parku wydamy kilka milionów złotych. Wyremontowane zostaną także schody i wejścia do parku, pojawią się budki Bookcrossingowe. Prace mają zakończyć się w listopadzie.

Ptasia kolumna na drodze

QUIZ Najdziwniejsze zwierzęta świata. To jeden z najtrudniejszych quizów

Pytanie 1 z 10
Samogłów to: