Szkoły przygotowane na nowy rok szkolny

i

Autor: Taken/pixabay.com Szkoły przygotowane na nowy rok szkolny

Dzwonek nie zabrzmi w gorzowskich szkołach. Rok szkolny rozpocznie się bez przeszkód.

2020-08-31 13:59

Wszystkiemu winna wciąż panująca pandemia. Jak informują urzędnicy wszystko zostało przygotowane zgodnie z zaleceniami ministra zdrowia i edukacji.​ Będzie jednak kilka nowych rozwiązań.

Jak już informowaliśmy, w placówkach będą otwarte dodatkowe wejścia oznaczone odpowiednim kolorem, a młodsze dzieci będą rozpoczynać naukę wcześniej od starszych

Zmian jest jednak dużo więcej.

-Wszystko zostało oparte o wytyczne ministra edukacji, ministra zdrowia oraz głównego inspektora sanitarnego. To zostało skonfrontowane z tym co mieli w tej sprawie do zaproponowania dyrektorzy szkół i przedszkoli. W szkołach przeprowadzono niezbędne przemeblowania po to żeby stworzyć strefy bezpieczeństwa. Dodatkowe zabezpieczenia dotyczą także spożywania posiłków czy też prowadzenia zajęć lekcyjnych. Przerwy będą odbywały się bez używania dzwonka dlatego, że lekcje będą tak regulowane aby dzieci miały ze sobą jak najmniejszy kontakt-powiedział nam Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu.

Póki co nie ma informacji o placówce, która swoje nauczanie miałaby rozpocząć w innym terminie niż 1 września. Na razie żadna ze szkół nie zdecydowała się na powadzenie zajęć w wersji internetowej.

Sonda
Czy wakacje nad Bałtykiem są drogie?
Nowe oblicze szkoły od 1 września