gorzów dziki 1

i

Autor: słuchaczka Dziki między blokami przy ul.Pułaskiego.

Dziki będą przepędzane i odstrzeliwane w Gorzowie. Czy to pomoże? [AUDIO i FOTO]

2021-02-17 10:40

Gorzowski magistrat zamierza walczyć z narastającym problemem- coraz większą populacją dzików. Przez chorobę ASF nie można w mieście odławiać i wywozić zwierząt, a ich ciągle przybywa. Można powiedzieć, że te dzikie zwierzęta stały się codziennym widokiem.

Gorzowianie na dziki natykają się coraz częściej i to w różnych częściach miasta. W piątek (12.02) widziane były przy szpitalu przy ul. Dekerta, odwiedzają także parki: 750-lecia czy przy ul. Walczaka. Biegały także na Dolinkach czy osiedlu Europejskim. Urzędnicy szacują, że na terenie miasta żyje nawet 700 dzików.

Jak rozwiązać problem z dzikami?- mówi Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa:

W tym roku planuje się odstrzał na podobnym poziomie. Dużo zależy także od samych mieszkańców. Urzędnicy apelują, żeby dzików nie traktować jak maskotek. Nie należny ich dokarmiać, ani oswajać. Gdy je spotkamy najlepiej od razu zawiadomić straż miejską.

gorzów dziki 2

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Dziki w okolicy szkoły rodzenia przy Dekerta.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Fabryka Mruczenia - z jakimi problemami zmagają się z kotami? Jak im pomóc?

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za ptak? Rozpoznaj po zdjęciu
Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]