Widok na Gorzów

i

Autor: Dawid9999 / www.commons.wikimedia.org

Dzień Mamy coraz bliżej! Sprawdź, gdzie możesz się wybrać z mamą. Co oferuje Gorzów?

2023-05-23 16:38

Już wkrótce, dokładnie 26. maja, w Polsce obchodzony będzie Dzień Matki. To niezwykłe święto, bo i wszystkie mamy są niezwykłymi kobietami! Dlatego warto docenić ich trud i ten jeden, wyjątkowy dzień w roku spędzić wspólnie. Ale.. gdzie się wybrać? Podpowiadamy, gdzie możesz zabrać ją z okazji jej święta.

Dzień Matki 2023. Gdzie zabrać mamę w Gorzowie?

W obecnym świecie nie ma nic bardziej wartościowego niż czas, który poświęcamy najbliższym. Wydawałoby się, że to coś banalnego, jednak w codziennym biegu i pośpiechu często zapominamy o tym, by spędzać go wspólnie.

Dlatego w piątek, 26. maja, warto zabrać gdzieś mamę i podarować jej to co najcenniejsze! Podpowiadamy gdzie możecie wyjść w Gorzowie!

1. Bulwary - klimatyczne, a wieczorem magiczne miejsce. Spacer nad rzeką i rozmowa to z pewnością dobry pomysł na spędzenie wolnego popołudnia! Przy okazji można zatrzymać się na chwilę w jednej z pobliskich kawiarni, usiąść na kawkę lub też zabrać ją na spacer ze sobą.

2. Park Wiosny Ludów - to kolejne niezwykłe miejsce pełne zieleni, kwiatów, a nawet.. kaczek, które mieszkają sobie w parkowym stawie. Liczne ławeczki zachęcają do relaksu i odpoczynku na świeżym powietrzu.

3. Gorzowskie Murawy - mieszczące się w zachodniej części Gorzowa murawy są wizytówką miasta. To stepowy rezerwat obejmujący prawie 80 ha terenu. Na stokach i dolinach znajduje się wiele gatunków roślin, piaszczyste wydmy, las, a nawet bory sosnowe.

4. Wieża widokowa na Dominancie - rzadko zdarza się możliwość zobaczenia Gorzowa z góry, a z Dominanty rozpościera się widok na same centrum! To niezwykły widok, zwłaszcza wieczorową porą, gdy w mieście włączają się już światła. Ważne! Wycieczkę na górę Dominanty można będzie odbyć dopiero w niedzielę, bo działa ona jedynie w dni wolne takie jak niedziele i święta.

5. Park Górczyński - to dobre miejsce nie tylko na spacer, ale także na wypoczynek. Możesz wziąć koc, przygotować coś dobrego do jedzenia i piknik gotowy!

6. Muzeum Lubuskie - jeśli Twoja mama jest fanką różnego rodzaju wystaw, interesuje się historią lub lubi powspominać, to Muzeum Lubuskie będzie idealnym miejscem na wspólne wyjście! Zarówno w Spichlerzu jak i w kompleksie Willowo-Ogrodowym przy Warszawskiej można skorzystać z bogatej oferty wystaw, zarówno stałych jak i czasowych.

7. Kino - tego chyba nie trzeba zachwalać, bo kino to bardzo popularny sposób spędzania wolnego czasu. Wybrać się można zarówno do Heliosa, kina 60 Krzeseł jak i Multikina. Szczegółowy repertuar na stronie kin.

8. Kolacja - któż pogardzi pysznymi daniami serwowanymi prosto pod nos, które nie wiążą się z koniecznością późniejszego mycia naczyń? Każda mama na pewno doceni takie wyjście!

Sonda
Masz jakieś plany na Dzień Mamy?
Mama to KRÓLOWA PRZYPAŁÓW?! Dzień Matki #EwelinaPyta