Hotel Mieszko Gorzów

i

Autor: www.google.maps.pl

UKRAINA

Dzieci z Ukrainy przyjechały do Gorzowa. Każdy może pomóc zorganizować im czas

2023-06-30 13:01

W związku z trwającą na Ukrainie wojną to właśnie w Gorzowie dzieci z tego kraju spędzą swoje wakacje. Najmłodsi zatrzymają się w Hotelu Mieszko, który liczy też na wsparcie gorzowian przy organizacji różnego rodzaju kreatywnych zajęć. Wszystko pod hasłem "Przywrócić dzieciństwo".

Dzieci z Ukrainy w Gorzowie. Kilkanaście osób z Łucka i Strzelczyska spędzi tu wakacje

To kolejna inicjatywa, w którą włączył się Hotel Mieszko. Przypomnijmy: od początku wojny hotel jest schronieniem dla osób, które uciekły z Ukrainy. Zapewnia im nie tylko noclegi, ale także pełne wyżywienie, naukę języka oraz pomoc w załatwianiu bieżących spraw. W tej chwili przebywa tam około 300 Ukraińców, z czego połowa to dzieci w różnym przedziale wiekowym.

Teraz dzieci będzie jeszcze więcej, ponieważ w czwartek (29.06) do Gorzowa przyjechała pierwsza kilkunastoosobowa grupa z Łucka. Najmłodsi spędzą tu prawie dwa tygodnie - ich wypoczynek potrwa do 10 lipca. Później, 14. lipca przyjedzie kolejna grupa, tym razem ze Strzelczyska. Pobyt w Gorzowie najmłodsi mają zapewniony całkowicie bezpłatnie.

Przywróćmy dzieciństwo najmłodszym z Ukrainy

Właśnie pod takim hasłem w Internecie organizowana jest zbiórka funduszy, które umożliwią atrakcyjne zorganizowanie wolnego czasu dzieciom. Hotel Mieszko zbiera pieniądze, które przeznaczone zostaną m.in na zakup biletów do kin, na basen czy też na różnego rodzaju wycieczki. Atrakcje obejmą zarówno dzieci, które mieszkają już w hotelu jak i dwie grupy najmłodszych, które przyjadą tu na wakacje.

"W sezonie wakacyjnym chcemy szczególnie skupić się na tych najmłodszych. Tych, którym dzieciństwo zostało brutalnie odebrane z dnia na dzień. Dla niektórych z nich będą to pierwsze wakacje poza granicami Ukrainy. Pomóż nam namalować uśmiech na twarzach dzieci. Wspólnie możemy zrobić wiele dobra!" piszą organizatorzy zbiórki i zaznaczają, że każda wpłata ma znaczenie.

Zbiórka dostępna jest na stronie www.siepomaga.pl.

Sonda
Wpierasz Ukrainę odkąd wybuchła tam wojna?
Rosjanie przygotowują się do zakończenia wojny? Ekspert ocenia ostatnią szansę Ukrainy! [RAPORT ZŁOTOROWICZA]