Bartosz Zmarzlik

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Bartosz Zmarzlik

Dwukrotny mistrz świata na żużlu ma jeszcze wiele marzeń [AUDIO]

2020-10-05 22:15

Sportowych marzeń mam jeszcze sporo - mówi Bartosz Zmarzlik, aktualny mistrz świata na żużlu. Wychowanek gorzowskiej Stali w sobotę (3.10), w Toruniu obronił tytuł mistrza świata zdobyty przed rokiem.

Tym samym został pierwszym Polakiem, któremu się udała ta sztuka i 9 żużlowcem na świecie, który obronił tytuł.

-Drugi tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu to dla mnie coś niesamowitego. Jestem w takim gronie żużlowców, którym niewielu się udało zdobyć tytuł rok po roku. To dla mnie wielkie przeżycie i wciąż to do mnie dociera-mówi aktualny mistrz świata.

Po zdobyciu drugiego mistrzowskiego tytułu, Bartek wciąż marzy i chce te marzenia spełniać. Jak przystało na prawdziwego mistrza chce je po prostu realizować.

-Jeszcze mam wiele marzeń jako sportowiec i dopóki będę jeździć, to będę wciąż marzyć i robił wszystko żeby te marzenia spełniać. A jakie to są marzenia to na pewno nie powiem bo taki już jestem. Po prostu chcę dalej jeździć jako świetny sportowiec i robię wszystko żeby z zawodów na zawody być co raz lepszym-powiedział z uśmiechem Bartosz Zmarzlik

Bartosz Zmarzlik wygrał Grand Prix

i

Autor: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS Bartek Zmarzlik broni tytułu wywalczonego rok temu.

Emocje towarzyszą Mistrzowi w trakcie naszej rozmowy. Szczególnie gdy wspomina wyjazd do biegu półfinałowego.

POSŁUCHAJ, jakie emocje towarzyszyły Mistrzowi przed najważniejszym biegiem w tym roku:

Bartosz Zmarzlik w cyklu GP regularnie startuje od pięciu lat. Zdążył już zdobyć cztery medale: jeden brązowy, jeden srebrny i dwa złote.

Największe łobuzy wśród gwiazd sportu