Tramwaj nr 4

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski / Gorzów www.facebook.com

miasto

Dworzec w centrum miasta kompletnym niewypałem? Mamy komentarz

2024-02-22 19:10

Od dobrych kilku tygodni w Gorzowie linia 4 jeździ pod dworzec PKP. Z tym, że z reguły zabiera... powietrze. Mieszkańcy bardzo rzadko korzystają z komunikacji miejskiej właśnie na tej linii. Dlaczego?

Głos zabrała radna Gorzowa, Marta Bejnar-Bejnarowicz, która w swoim wpisie zarzuca gorzowskiemu MZK rozplanowaniu małej ilości kursów właśnie pod dworzec PKP.

Dla mnie ta linia jest elementem dalszej trasy przez Jancarza, co da możliwość dojechania na Słoneczne i zapętlenia sieci. "Zawijka" pod Dworcem w kierunku Wieprzyc jest pierwszym, niezbędnym fragmentem tego układu - pisze radna na swoim facebooku.

Mój zarzut na dziś dotyczy zbyt małej liczby kursów, żeby linia stała się istotna. Należy mieć na uwadze, że linia jest sensowna jak (poza logiczną trasą) jest stała i przewidywalna - podkeśliła Bejnar-Bejnarowicz.

Czytając komentarze mieszkańców pod postem radnej, możemy zauważyć, że gorzowianie mają największy problem o brak skomuniowania godzin odjazdu tramwajów z przyjazdami pociągów na dworzec główny PKP. Mieszkańcy wysyłają wręcz zdjęcia ludzi wychodzących z dworca, a tramwaju po prostu nie ma.

Budowa inteligentnej zajezdni tramwajowej na Annopolu

Jak dodaje gorzowska radna, przekazała swoje uwagi do Urzędu Miasta Gorzowa oraz MZK. Czy to da jakiś efekt? Przekonamy się za jakiś czas.

Tramwaj na Kasprzaka opóźnia zima! Co dalej z uciążliwą inwestycją?
Sonda
Czy podróżowałbyś/ałabyś tramwajem z Gorzowa do okolicznych miejscowości?