Tory Dworcowa Gorzów

i

Autor: K. Bar

INWESTYCJE

Na dworzec w Gorzowie dojedziesz tramwajem. Kiedy ruszą i jak będą kursowały?

2023-10-27 14:41

Na ulicy Dworcowej w Gorzowie trwają prace związane z układaniem szyn. To właśnie tędy jeździć będą linie tramwajowe kursujące na Wiperzyce, dzięki czemu pasażerom łatwiej będzie dostać się do dworca kolejowego. Na dworzec kursować ma także zawieszona przed laty linia nr 4.

W tej chwili trwają prace związane z przebudową ulicy Dworcowej przy okazji których prowadzona jest również modernizacja torowiska. Postęp robót widać gołym okiem, a na większości remontowanego odcinka pojawiły się już szyny torowe. Urzędnicy zdradzają więc nieco szczegółów dotyczących komunikacji w tamtym rejonie. Wiemy jakie linie tramwajowe będą jeździły na dworzec i gdzie zlokalizowane zostaną przystanki.

Tramwaje pojadą na dworzec. Ułatwienia dla pasażerów

Jak przyznają urzędnicy: przez dworzec przejeżdżać będą wszystkie linie tramwajowe, które obecnie kursują na Wieprzyce. To oznacza, że pasażerowie będą mogli dojechać do dworca liniami nr 1 i nr 2. Ulicą Jancarza będą jeździć w obu kierunkach.

Natomiast w samym centrum przesiadkowym funkcjonować będą trzy tory: dwa obsługujące istniejące już linie tramwajowe, a trzeci przeznaczony dla linii dojeżdżających tylko do dworca, które miasto planuje uruchomić w przyszłości.

Gdzie znajdą się przystanki?

Jeśli chodzi o linie nr 1 i nr 2 to przystanki zlokalizowane zostaną koło Żabki i baru mlecznego po drugiej stronie. To są jednak dopiero pierwsze plany, dotyczące wyłącznie wspomnianych wyżej linii.

Całość powinna być gotowa do 2030 roku. Na tę inwestycję miasto otrzymało unijne dofinansowanie w wysokości 180 milionów złotych z wykorzystaniem na zakup nowych tramwajów i budowę nowych linii tramwajowych.

Gorzowski Park Kopernika w jesiennej scenerii

Sonda
Czy trwające w mieście remonty mocno utrudniają Ci poruszanie się po Gorzowie?
Drogowcy remontują ul. Grochowską. Prawy pas z nowym asfaltem