Wartownia

i

Autor: Majkel / Wartownia Facebook.com

IMPREZY

Dwa Sławy i Westbam rozgrzeją Gorzów! Wartownia zaprasza na kolejne koncerty

2023-08-16 15:11

To już przedostatni weekend letnich imprez organizowanych na nadwarciańskich błoniach. Wartownia nie zwalnia tempa, a wręcz i podkręca atmosferę! Szykują się kolejne koncerty, warsztaty i stand up. To właśnie teraz odbędzie się też przełożony koncert Bisza.

Po raz kolejny wydarzenia na Wartowni rozpoczną się w czwartek (17.08) i potrwają aż do niedzieli (20.08). Przez cztery dni dla mieszkańców zorganizowane zostaną różnego rodzaju ciekawe zajęcia, warsztaty i występy. Najgoręcej, oczywiście będzie na weekend, ale warto zapoznać się ze wszystkimi atrakcjami!

Wartownia 17-20.08.2023. Co się będzie działo? Harmonogram imprez i koncertów

CZWARTEK:

16:30 - Chodźmy na podwórko - zajęcia sportowe dla dzieci

Zajęcia skierowane do dzieci w wieku 6-14 lat. W programie przewidziano zajęcia sportowe ogólnorozwojowe, które stanowią wstęp do każdej dyscypliny sportowej. Zajęcia w ramach promocji zdrowego stylu życia, prowadzone będą przez wykwalifikowanych trenerów i instruktorów sportu i dostosowane do poziomu uczestników.

18:00 - Warsztaty bębniarskie z Zygą

Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli poznać techniki gry na djembe oraz na różnych instrumentach perkusyjnych świata. W ramach zajęć jest możliwość skorzystania z profesjonalnych instrumentów. Warsztaty dla osób powyżej 10 roku życia.

PIĄTEK:

19:00 - DJ Nambear i Czysty Distroj

21:00 - Dwa Sławy

Dwa Sławy, właściwie Jarosław ”Astek” Steciuk i Radosław ”Rado” Śrędziński – polski duet rapowy.Raperzy i autorzy tekstów. W 2012 roku wydali pierwszy oficjalny album „Nie wiem, nie orientuję się”. W duecie nagrali łącznie dziewięć płyt, z których największą popularność zyskali „Ludzie sztosy”. Zdobywcy czterech Złotych Płyt.

Zespół charakteryzuje się tzw. nawijką na hasztagach, a sami raperzy zwracają uwagę na lirykę utworów i ich sens. Duet w swojej muzycznej karierze współpracował z takimi artystami jak Gruby Mielzky, Quebonafide, Pawbeats, Bonson, Kuban, Kękę, czy Łona. Na ich koncie znajduje się 4 złote krążki.

22:00 - DJ War i DJ Nambear

Namiot: Technostacja

SOBOTA:

19:00 - Bass Animals i Emka

22:00 - Cherry i Jaykosy

Cherry aka BreakNtune, to pseudonim szczecińskiego DJ-a, producenta muzycznego, promotora i właściciela wytwórni muzycznej Dirtyfunk. Jest jednym z najważniejszych międzynarodowych twórców breakbeatu, któremu nadał świeże i niepowtarzalne brzmienie. W 2014 roku pojawił się debiut Cherry'ego zatytułowany "Sid Food".

23:30 - Westbam

Żywa legenda elektroniki, niemiecki DJ i producent muzyczny. Autor hymnów Mayday i Love Parade. To niemiecki DJ i producent, jedna z barwniejszych osobowości międzynarodowej sceny muzycznej. To właśnie on od 1983 roku kształtuje scenę techno, a na jego muzyce wychowało się wiele pokoleń!

1:30 - Bass Animals

Namiot: Skoora i DJ Nambear

NIEDZIELA:

10:00 - Joga nad Wartą

Jak co niedzielę nad Wartą, na trawie wśród drzew i w okolicy rzeki odbędą się zajęcia z jogi, które poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy. W zajęciach może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku i umiejętności. Wystarczy wygodnie się ubrać, wziąć ze sobą koc, matę lub duży ręcznik i udać się na nadwarciańskie błonia.

11:30 - Koncert relaksacyjny mis i gongów

To relaksacyjny seans przy dźwiękach mis i gongów w plenerze. Będzie to wspaniała okazja, aby się nieco wyluzować i dać ciału szansę na pełne odprężenie. Dobrze jest zabrać ze sobą koc, karimatę i poduszkę, aby móc wygodnie ułożyć się na trawie i zapewnić sobie pełen komfort. Seans muzykoterapii potrwa około 60 minut i oprócz terapeutycznych mis dźwiękowych, gongów, dzwonków i shruti box`ów będzie można również usłyszeć szamański bęben i ukulele.

12:30 - Warsztaty artystyczne dla dzieci

To zajęcia dla dzieci, podczas których będą mogły tworzy, konstruować, malować, brudzić się i doświadczać sztuki!

16:00 - Targi rękodzieła

Kiermasz lokalnych twórców, artystów i rękodzielników, gdzie nabędziesz unikatowe przedmioty tworzone z pasją.

18:30 - Błażej Krajewski stand up

Błażej Krajewski powraca na Wartownie ze swoim najnowszym programem "Mustang"!

Bydgoski komik znany z opowiadania historii z rodzinnego miasta. Przez lata parał się wieloma zawodami (głównie miłosnymi). Komediowe doświadczenie zbierał pracując jako cieć, stolarz czy sprzedawca ubezpieczeń. Na scenie wyróżnia się przede wszystkim świetnym talentem lektorskim i doskonale naśladuje głosy postaci znanych ze świata popkultury.

"Mustang" to opowieść o rozstaniu i odnajdowaniu się w wolności, przepełniona historiami z pełnego wpadek i przypałów życia, które z pewnością nie należy do nudnych. Nie zabraknie błyskotliwych obserwacji, bezczelnego humoru i zabawnych autorefleksji.

20:20 - Czysty i DJ Nambear

20:40 - Bisz

Bisz to raper, poeta, kulturoznawca oraz autor słuchowisk radiowych. Od początku swojej twórczości doceniany za przemyślane teksty, dobór tematów, zabawy słowem oraz łączenie różnych muzycznych gatunków.

Jego koncert na Wartowni miał się odbyć na początku sierpnia, ale z uwagi na intensywne opady deszczu został przełożony.

Imprezy na Wartowni przyciągają mieszkańców!

Sonda
Chodzisz na gorzowską Wartownię?
Koncert: Zalewski, Kamiński, Mrozu w Kielcach