Stal Gorzów

i

Autor: mazinio Kibice będą oczekiwać dobrych wieści z Lublina.

Duńczycy podpisali, Stal Gorzów w komplecie!

2020-05-07 17:18

W czwartek (07.05) nowe aneksy finansowe do kontraktów parafowali dwaj zagraniczni zawodnicy żółto-niebieskich: Anders Thomsen i Niels Kristian Iversen. Wcześniej zrobili to wszyscy krajowi zawodnicy z Bartoszem Zmarzlikiem na czele.

Zadowolenia z tego faktu nie ukrywają władze gorzowskiego klubu.

- Cieszę się, że jesteśmy wszyscy w komplecie. Teraz czekamy tylko na zgodę duńskiej federacji na starty w polskiej lidze Thomsena i Iversena - mówi Marek Grzyb, prezes Stali Gorzów.

Obaj Duńczycy przyjadą do Polski jeszcze w tym tygodniu. Zamieszkają w Gorzowie, gdzie przejdą dwutygodniową kwarantannę. Później cały gorzowski zespół zostanie poddany testom na obecność koronawirusa.

Niewykluczone, że skład gorzowskiej Stali zostanie jeszcze uzupełniony. W kręgu zainteresowania władz klubu jest jeden zagraniczny żużlowiec, który nie ma umowy w polskiej lidze. W Gorzowie chciałoby też jeździć kilku zawodników z niższej ligi w charakterze gościa - m.in. Grzegorz Walasek. Decyzja w tej sprawie ma zapaść niedługo.

Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to ekipa żółto-niebieskich odbędzie swój pierwszy wspólny trening pod koniec maja. Dwa tygodnie później zaplanowany jest pierwszy mecz ligowy. Gorzowianie na inaugurację podejmą Unię Leszno. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności.