Drukarze tworzą właśnie takie przyłbice

i

Autor: Drukarze dla Lekarzy

Robią przyłbice dla służb medycznych. Potrzebują waszego wsparcia, możesz pomóc

2020-03-27 14:03

Gorzowianie robią przyłbice dla służb medycznych. Kilku znajomych, którzy w domowym zaciszu konstruowali drukarki 3D i wykorzystywali je na własne potrzeby teraz pomagają służbom w walce z groźnym patogenem.

Na początku tygodnia założyli grupę na Facebooku "Drukarze dla Lekarzy Gorzów Wlkp". Do druku przyłbic potrzebny był specjalny filament więc założyli internetową zrzutkę. Po 3 dniach mieli na koncie prawie 5 tys zł, a do facebookowej grupy dołączyło ponad 200 osób.

Zebrane środki przeznaczyli także na folie PET na przód przyłbicy, gumki do mocowania, woreczki strunowe do pakowania jak również rękawiczki i środki do dezynfekcji. Zaprzyjaźniona firma docina folie, jedna z gorzowskich pasmanterii przekazała gumki do masek. W akcje zaangażowało się sporo gorzowskich przedsiębiorców ale pomoc jest wciąż potrzebna.

Krzysiek, inicjator akcji ma do Was apel, posłuchajcie:


Zgłaszać się może każdy kto chce pomóc w jakikolwiek sposób. Najbardziej potrzebne są drukarki 3D więc jeśli macie w swoich domach, garażach czy zakładach pracy takie urządzenia zachęcamy do współpracy. Szczegóły znajdziecie na Facebookowy profilu Drukarze dla Lekarzy Gorzów Wlkp.