Gorzów: LUW

i

Autor: SG O zakupie nowych samochodów dla OSP poinformował wojewoda lubuski.

Druhowie z lubuskich OSP dostaną nowe samochody ratownicze. Ile?

2023-02-27 15:07

To dobra wiadomość dla OSP i mieszkańców regionu. Często to strażacy ochotnicy przyjeżdżają jako pierwsi do pożaru, czy innego zagrożenia. Ale, żeby mogli skutecznie pomagać potrzebują nowego i nowoczesnego sprzętu. W tym roku taki dostaną.

Lubuscy strażacy ochotnicy dostaną nowe samochody. Do regionu trafi 20 średnich i ciężkich wozów ratowniczo-gaśniczych.​ Każdy pojazd średni zabiera do 3 tysięcy litrów wody, natomiast ciężkie wozy ponad 5 tysięcy litrów. Do tego są wyposażone w nowoczesny sprzęt potrzebny do prowadzenia akcji. Jeden taki samochód kosztuje około 1 miliona złotych.

To są samochody ratowniczo-gaśnicze, tzw. pierwszo-wyjazdowe. To najbardziej potrzebny sprzęt, który jest najbardziej zużywany - mówi Patryk Maruszak, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.

Samochody trafią m.in. do OSP w Ulimiu, Krasowcu, Starym Kurowie, czy Ściechowie. Zastąpią pojazdy, które służyły w tych jednostkach nierzadko kilkadziesiąt lat. Nowe wozy powinny przyjechać do województwa lubuskiego do końca tego roku. W regionie działa 348 Ochotniczych Straży Pożarnych.

QUIZ PRL: Jak się mieszkało za komuny? Pamiętasz te mieszkania?

Pytanie 1 z 10
W domach z betonu nie było: