Utrudnienia - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: hak, archiwum

DUŻY PROBLEM

Drogowy horror na tymczasowym moście w Kostrzynie. Kierowcy mają ogromne problemy Co tam się dzieje?

2023-11-22 14:27

Tymczasowy most w Kostrzynie nad Odrą przechodzi prawdziwe oblężenie, ale nie ze względu ruchu, a ze względu na powstające tam korki. Dlaczego? Okazuje się, że brawura kierowców nie zna granic.

Sprawę nagłośnił portal kostrzynnadodra.naszemiasto.pl, który informował w ostatnich dniach o kilku, poważnych wypadkach właśnie w tym miejscu. Kierowcy skarżą się o bardzo śliską nawierzchnię.

Na moście prędkość jest ograniczona do 30 km/h. Nie ma możliwości technicznej, żeby zmienić nawierzchnię, która jest na moście tymczasowym. Jest to rozwiązanie typowe na mostach tymczasowych - mówi dla kostrzynnadodra.naszemiasto.pl, Katarzyna Kondracka z zielonogórskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jesienią i zimą warunki na drogach ogólnie są trudne. Przed nami przymrozki. Możemy się spodziewać, że na tymczasowej będzie tylko gorzej. Dlatego wprowadzono ograniczenie prędkości. 30 km/h gwarantuje nam, że tę przeprawę pokonamy bezpiecznie. Dodatkowo pasy ruchu są na moście węższe, trudno jest przejechać szczególnie dużym pojazdom. Będziemy jako policja starać się pomagać - mówi insp. Wiesław Widecki, komendant miejski policji w Gorzowie Wlkp.

Budowa mostu kolejowego na Odrze po stronie niemieckiej w miejscowości Kietz

Sprawę skomentował wykonawca obiektu

- Przy dopuszczonej na moście prędkości, a ta wynosi do 30 km/h, jazda jest całkowicie komfortowa i bezpieczna - w tym hamowanie, także w trybie awaryjnym – podkreśla Barbara Janaszek, Kierownik Działu Komunikacji i Relacji Prasowych w firmie Warbud.

- W trosce o bezpieczeństwo ruchu po nowo utworzonej konstrukcji jako wykonawca mostu tymczasowego zwrócimy się z prośbą do służb miejskich, administratora drogi oraz policji o wzmożenie kontroli prędkości na moście - dodaje Janaszek.

W Szczecinie powstanie nowy most