gorzów policja alkomat

i

Autor: materiały Lubuska Policja zdjęcie ilustracyjne

Drezdenko: Kolizja, ucieczka i promile. Wspólne działanie kierowców i policji!

2021-04-23 16:05

Nieodpowiedzialny kierowca wraz z pasażerem zostali zatrzymani przez obywateli i policjanta. Do zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór (20.04) na ulicach Drezdenka. Młody sprawca będzie się tłumaczył przed sądem.

We wtorek około godz. 21 kierujący citroenem zderzył się z innym autem i uciekł. Świadkowie zdarzenia natychmiast poinformowali policję. Sprawą zajął się dzielnicowy z Drezdenka, który był już po służbie. Dzięki szybkiej reakcji kierowców- mundurowy ujął dwóch mężczyzn, którzy jechali osobowym citroenem.

Początkowo obaj zaprzeczali, aby mieli jakikolwiek związek z kolizją. 22-latek i 25-latek wydmuchali po półtora promila alkoholu i zostali zatrzymani. Trafili do policyjnej izby zatrzymań.

Po wytrzeźwieniu do kierowania przyznał się 22-latek, który usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości. Odpowie także za złamanie zakazu kierowania. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Szalała na drodze w nowym BMW. Niebezpieczną "zabawę" przerwali policjanci z grupy SPEED

Czy zdałbyś test na prawo jazdy? Tylko dla mistrzów kierownicy [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?