WYPADEK

Dramatyczne sceny w Gorzowie! Mężczyzna chciał skoczyć z mostu

2023-09-19 17:34

Rozebrany do pasa mężczyzna wspiął się na najwyższą kondygnację mostu kolejowego w Gorzowie i chciał skoczyć do Warty. Na miejsce wezwano służby, które natychmiast podjęły próbę rozmów. Cała sytuacja wyglądała dramatycznie!

Półnagi mężczyzna wszedł na szczyt łuku podtrzymującego most

Zgłoszenie o mężczyźnie znajdującym się na konstrukcji mostu kolejowego przy ul. Fabrycznej policjanci otrzymali przed godziną 16:00. Na miejscu natychmiast pojawiły się cztery zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie, a na rzece Warcie pod mostem czekała jeszcze łódź ratunkowa.

Sytuacja była bardzo niebezpieczna, ponieważ mężczyzna w pewnym momencie wszedł na najwyższy element mostu, czyli szczyt łuku podtrzymującego konstrukcję. Było o włos od tragedii!

Zabawa czy próba samobójcza? Policjanci wyjaśniają sprawę

Po przybyciu na miejsce patroli policyjnych jeden z funkcjonariuszy rozpoczął negocjację z mężczyzną. Ze zgłoszenia wynikało, że może próbować popełnić samobójstwo, dlatego trzeba było działać bardzo ostrożnie i szybko.

Cała akcja trwała kilkadziesiąt minut. Po tym czasie policjantowi udało się nakłonić mężczyznę do zejścia z mostu. Gdy znalazł się już bezpiecznie na ziemi został przekazany pod opiekę pogotowia.

Dlaczego w ogóle wszedł na most? Policjanci będą wyjaśniać sprawę.

Sonda
Umiesz udzielić pierwszej pomocy?
Dramatyczna akcja ratunkowa w Płocku. Policjant uratował tonącego 31-latka