Poczekalnia radioterapii

i

Autor: Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Poczekalnia radioterapii

Dowiedz się więcej o nowotworach. Dzień Otwarty w gorzowskim szpitalu

2020-02-07 14:37

Już w sobotę swoje drzwi dla odwiedzających otwiera Ośrodek Radioterapii znajdujący się przy szpitalu przy ul. Dekerta w Gorzowie. Będzie można skorzystać m.in. z bezpłatnych konsultacji czy badań.

Na Dni Otwarte może przyjść każdy zainteresowany, nie tylko chorzy, ale również ich rodziny oraz osoby, które chcą się dowiedzieć więcej na temat profilaktyki nowotworowej.

W Ośrodku Radioterapii będą czekać lekarze onkolodzy-radioterapeuci, z którymi będzie się można skonsultować. Nie zabraknie też darmowych badań. Zainteresowani będą mieli okazję wykonać badania laboratoryjne z oznaczeniem markerów nowotworowych – PSA (dla mężczyzn) oraz CA125 (dla kobiet). Jednak uwaga, tutaj liczba miejsc ograniczona. Jak zawsze będzie też okazja do zmierzenia poziomu cukru oraz ciśnienia.

Jeśli chodzi o profilaktykę to gorzowianie będą mogli uzyskać informacje o badaniach jakie należy regularnie wykonywać oraz w jaki sposób je robić - nie zabraknie nauki samobadania piersi czy jąder.

Na chorych i ich rodziny będą czekać onkopsycholog oraz psycholog z Oddziału Dziennego Centrum Zdrowia Psychicznego. To nie koniec atrakcji, bo organizatorzy zapowiadają także wycieczkę po Ośrodku Radioterapii.

To wszystko jutro w godzinach od 10:00 do 13:00. Akcja organizowana jest ze względu na Światowe Dni Walki z Rakiem.