Gorzów

i

Autor: seb Huśtawka ma stanąć na placu przy Ośrodku przy ulicy Walczaka.

Dorzuć się na zakup huśtawki dla dzieci na wózkach inwalidzkich w Gorzowie

2020-06-26 18:02

Akcję prowadzi gorzowskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Gorzowski Klub Rotariański. Cel to uzbieranie 33 tysięcy złotych.

To dlatego, że huśtawka to tak naprawdę specjalistyczna platforma, na której umieszcza się wózek inwalidzki. - Każde dziecko ma prawo pobujać się na huśtawce. Dlatego urządzenie jest nam bardzo potrzebne – mówi Beata Piwowarska, przewodnicząca gorzowskiego koła Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie już miało pieniądze na zakup platformy, ale przeszkodził koronawirus. Pomógł Gorzowski Klub Rotariański, który podczas balu zebrał potrzebną kwotę. Gdy wybuchła pandemia Klub i Stowarzyszenie wspólnie postanowili, że wspomogą jednak gorzowski szpital.

Teraz Stowarzyszenie ponownie próbuje zdobyć pieniądze potrzebne na huśtawkę. Te, które dostaje m.in. z budżetu państwa musi wydawać na działalność statutową np. prowadzenie szkoły. - Dlatego prosimy o pomoc mieszkańców - mówi Beata Piwowarska.

Wystarczy wejść na stronę zrzutka.pl lub na strony internetowe Stowarzyszenia i Klubu. Tam znajdziecie wszystkie potrzebne informacje.

Jak daleko jest z Gdyni do Zakopanego? Prawdziwy test na odległości [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Dalej jest z Warszawy do:
Barierkowy absurd w Trzebnicy