rafał renicki

i

Autor: Marcin Imański/ FB Stal Gorzów - piłka ręczna Rafał Renicki podpisał już kontrakt na kolejny sezon.

Budnex-Stal Gorzów

Do walki o awans potrzeba jeszcze trzech zawodników

2023-05-16 12:55

Sezon 22/23 w lidze centralnej jeszcze się nie skończył, ale w Budnex-Stali trwa budowa składu już na kolejne rozgrywki. Wiadomo, że do Gorzowa przyjdzie dwóch świetnych zawodników.

Kontrakty są już podpisane, odkrywanie kart zacznie się po sobotnim [20.05] meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Wiadomo, że chodzi o lewo i prawo-rozgrywającego. Z dotychczasowych wzmocnień zadowolony jest trener Oskar Serpina:

Te transfery, które do tej pory zrobiliśmy, to są bardzo dobre ruchy. To wyborowi strzelcy, trochę nam tego w tym sezonie brakowało, zwłaszcza rzutów z drugiej linii. Szczególnie ten zawodnik leworęczny, którego w Gorzowie już nie ma na takim, odpowiednim poziomie od 4-5 sezonów.

To będzie też kolejne odmłodzenie składu - nowi zawodnicy są w wieku 23 i 25 lat. Jak dodaje szkoleniowiec, trwa dopinanie budżetu sekcji szczypiorniaka na kolejny sezon.

Liczy na to, że znajdą się środki jeszcze na trzech zawodników, żeby głośno mówić o walce o awans do PGNIG Superligi. Przypomnijmy - ważne kontrakty na kolejny sezon mają Mateusz Stupiński, Wojciech Gumiński i Rafał Renicki.

Quiz. Światowe gwiazdy i ich polskie korzenie. Co wiesz na ich temat?

Pytanie 1 z 10
Steven Tyler, amerykański wokalista mający polskie korzenie, jest liderem grupy: