Gorzów Wielkopolski

i

Autor: Eska Gorzów Wielkopolski

CIEKAWOSTKA

Dlaczego gorzowianie nie lubią zielonogórzan? Jest kilka powodów, które mogą cię zaskoczyć!

2023-10-03 14:12

Od lat wiadomo, że w województwie lubuskim są dwie stolice. To Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra. Od lat też wiadomo, że mieszkańcy obu tych miast nie za bardzo za sobą przepadają. Skąd to się wzięło? Postanowiliśmy zapytać gorzowian, o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi.

Powodów takiego zachowania mieszkańców obu miast jest co najmniej dwa. Pierwszy to przede wszystkim to, że Zielona Góra była pierwszą stolicą województwa lubuskiego i przez to mieszkańcy tego miasta umniejszali gorzowianom na każdej płaszczyźnie. Z tego, co mówią nam mieszkańcy Gorzowa, to właśnie ich miasto miało być pierwszą stolicą województwa, ale ostatecznie wybrano Zieloną Górę i od tamtego momentu już iskrzyło.

Od dawien dawna Gorzów, nie cierpiał Zielonej góry, było tak, od czasów, w których ZG, była jeszcze stolica województwa, i marginilizowala Gorzow, uważając że ZG jest miastem wazniejszym. - napisał pan Tomek.

Drugim powodem, bardziej absurdalnym w teorii jest... żużel! Jak wiemy, kibice Falubazu i Stali od lat się po prostu nienawidzą. Pojedynki pomiędzy dwoma zespołami od zawsze elektryzowały całą żużlową Polskę, bo w tych meczach działo się zarówno na torze, jak i na trybunach. Teraz to wszystko przeniosło się do sieci względem zmieniających się czasów.

A po tym jak obrazili Stal Gorzów i Edwarda Jancarza to jeszcze bardziej nienawidzimy Zielonej Góry – skomentował pan Krzysztof.

Lubuska kolej odstrasza. Gorzowianie na pewno w tym aspekcie mają gorzej, niż zielonogórzanie. Tak w miniony weekend wyglądała podróż naszej czytelniczki

Z pewnością powodów jest jeszcze więcej, ale powyższe dwa są – naszym zdaniem – najważniejsze. Konflikt mieszkańcow w teorii trwa do dziś, ale już z nie aż tak dużą siłą, jak to bywało kiedyś.

Sonda
Czy zgadzasz się z tym, że mieszkańcy obu tych miast się nie lubią?