ROWERY

Dirt Park w Gorzowie. Wiemy w którym miejscu powstanie [GALERIA]

2023-04-19 11:39

Gorzowscy urzednicy przygotowują się obecnie do podpisania umowy z firmą, która zaprojektuje tor do jazdy rowerowej. Powstanie on w Parku Zacisze pomiędzy ul. Ks. Andrzejewskiego a ul. Zacisze. Wiemy dokładnie, w którym miejscu!

Najpierw umowa, później realne prace

Przygotowaniem dokumentacji projetowej zajmie się Pracownia Projektowa Portal – PP sp. z o.o. sp. k. ze Szczecina. Obecnie spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie szykuje się do podpisania umowy. Później wykonawca będzie miał pięć miesięcy na sporządzenie odpowiedniego projektu.

Dopiero w następnej kolejności ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę robót i od jego rozstrzygnięcia zależy dalszy postęp prac.

Dirt Park w Parku Zacisze w Gorzowie

Dirt Park, czyli specjalny tor do dirtjumpingu, zostanie zlokalizowany w gorzowskim Parku Zacisze. To właśnie tam ma powstać do czterech pętli i czterech przeszkód dla rowerzystów. Nie zabraknie również małej architektury, tj. wiat, ławek i koszy na śmieci.

- Ostateczna ilość wykonanych pętli i przeszkód uzależniona będzie od możliwości terenowych, rozwiązań zaproponowanych przez projektanta oraz kosztów, które zostaną zweryfikowane na etapie projektowania - informuje Ewa Iwańska z Gorzowskich Inwestycji Miejskich.

Zadanie realizowane jest ze środków Budżetu Obywatelskiego. Jego koszt to 600 tysięcy złotych.

Sonda
Lubisz ekstremalną jazdę na rowerze?
Brawurowy manewr uratował rowerzyście życie! Za kierownicą autobusu siedziała pani Agnieszka