Deptak Hawelańska

i

Autor: Gorzowskie Inwestycje Miejskie

INWESTYCJE

Budowa deptaka w dwóch etapach. Sprawdź utrudnienia w centrum Gorzowa

2023-04-19 9:12

Już wkrótce rozpoczną się roboty związane z budową deptaka przy ulicy Hawelańskiej w Gorzowie. Urzędnicy podpisali umowę z wykonawcą, który w każdej chwili może wejść na plac budowy. Same roboty będą prowadzone w dwóch etapach, aby zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców. Na jakie zmiany trzeba się przygotować w pierwszej kolejności?

Rusza remont deptaka przy Hawelańskiej w Gorzowie

We wtorek (18.04) gorzowscy urzędnicy podpisali umowę z firmą ze Świdnicy, a to oznacza, ze roboty budowalne mogą się oficjalnie rozpoczynać.

Pracy będzie sporo, bo wymieniona ma zostać nawierzchnia oraz sieć wodociągowa wraz z przyłączami. Do tego powstanie zapora drogowa przy Studni Czarownic, będą nowe nasadzenia i mała architektura.

Roboty przy Hawelańskiej podzielone na dwa etapy

Inwestycje w centrum miasta zawsze wiązą się ze sporymi utrudnieniami dla mieszkańcow. Aby te były jak najmniejsze prace przy budowie deptaka będą podzielone na dwa etapy.

Pierwszy etap - obejmie ulicę Hawelańską od Sikorskiego do Wełnianego Rynku.Roboty mają być tu prowadzone w taki sposób, aby zachować ruch pieszy i dojście do budynków mieszkalnych oraz lokali usługowych.

Drugi etap - obejmie ul. Wełniany Rynek od Sikorskiego do Hawelańskiej.W tym etapie dla ruchu kołowego zamknięty zostanie przebudowywany odcinek ul. Wełniany Rynek i wyznaczone zostaną objazdy. Zachowany natomiast zostanie ruch pieszy. Na odcinku ul. Hawelańskiej od Jagiełły do Studni Czarownic wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy, w celu zapewnienia np. dojazdu dla zaopatrzenia czy mieszkańców do deptaka na Hawelańskiej czy Wełnianym Rynku.

Przypomnijmy: inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 13 miesięcy.

Sonda
W jaki sposób poruszasz się po mieście?
Wykolejenie tramwaju na Pradze-Południe. Duże utrudnienia