Gorzów: Deszczno

i

Autor: Stiopa/wikimedia.org Deszczno

Deszczno: W tym roku gmina wyremontuje 7 dróg. Plus wspólne inwestycje z powiatem

2021-03-19 13:18

Deszczno na przebudowę dróg na terenie gminy zamierza wydać w tym roku nawet 8 mln złotych. Prace prowadzone będą m.in. na ulicy Zagrodowej w Karninie, Bursztynowej w Ulimiu i na Mikołajówce w Borku. Z końcem wakacji mieszkańcy remonty powinny być zakończone.

Na remont niektóre drogi czekają aż od wojny. W tym roku Deszczno na przebudowy wyda nawet 8 mln zł. Zmodernizowane zostaną ponad kilometrowe odcinki: ulicy Zagrodowej w Karninie, Bursztynowej w Ulimiu i Mikołajówki w Borku. Wyremontowane będą też krótsze fragmenty ulicy Jaworowej na Osiedlu Poznańskim, oraz drogi w Krasowcu, Prądocinie i Białobłociu. Prace wykona firma Eurovia, z którą podpisano już umowę. Do tego gmina przeprowadzi kilka inwestycji wspólnie z powiatem.

Bardzo ważną i największą inwestycję drogową. Drogę od miejscowości Borek do Brzozowiec. To ponad 6 km asfaltu, łącznie z przebudową mostów, drogowych przepustów które tam są, także bardzo trudna inwestycja - mówi Paweł Tymszan, wójt Deszczna.

Przebudowy doczeka się również ul. Świetlana na Osiedlu Poznańskim i Ciecierzycach. Powstanie tam chodnik i przejścia dla pieszych. Gmina przygotowuje dokumentację dla kolejnych kilkunastu dróg, a w planach ma kolejne 20. Wójt Deszczna liczy, że większość dróg będzie gotowa do końca wakacji.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?